W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

TEF AI

Status Status: Rozstrzygnięty

Nabór FENG.02.23-IP.01-001/23

Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Priorytet 2. Środowisko sprzyjające innowacjom 

Działania 2.23 Współfinansowanie działań TEF AI 

  • Organizacje badawcze, duże przedsiębiorstwa, MŚP, instytucje otoczenia biznesu lub ich konsorcja, które uzyskały pozytywną decyzję Komisji Europejskiej w konkursie Digital Europe Programme (Program Cyfrowa Europa) na współfinansowanie TEF AI (do 50%).

    • Współfinansowanie utworzenia i funkcjonowania Centrów testów i eksperymentowania technologicznego sztucznej Inteligencji (TEF AI),
    • usługi TEF AI, które  mają w szczególności umożliwić przedsiębiorcom z grupy MŚP eksperymentowanie, testowanie oraz walidację rozwiązań AI zarówno w środowisku wirtualnym jak i rzeczywistym.
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

  • 111 000 000  zł

  • Wysokość współfinansowania projektu z FENG  jest możliwa do wysokości 50% wydatków kwalifikowalnych  ponoszonych przez polskie podmioty wchodzące w skład międzynarodowego konsorcjum tworzącego TEF AI, świadczącego usługi dla MŚP. Do 50% dofinasowania projektu będzie pochodzić z Digital Europe Programme (dalej: DEP).

    • Data ogłoszenia konkursu: 28.02.2023
    • Rozpoczęcie naboru wniosków: 28.03.2023
    • Zakończenie naboru wniosków: 11.05.2023, godz. 16.00.
    • Przewidywany termin zatwierdzenia wyników oceny projektów wynosi maksymalnie 60 dni od zakończenia naboru. W terminie 7 dni od zatwierdzenia wyników oceny publikowane są wyniki naboru (Informacja o projektach wybranych do dofinansowania oraz o projektach, które otrzymały ocenę negatywną).

    Lista rankingowa jest ostateczna.

  • Wnioskodawcy mogą składać wnioski wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego IP.

  • Wnioski złożone w konkursie są oceniane zgodnie z kryteriami przyjętymi przez Komitet Monitorujący FENG. Ocena jest jednoetapowa. Projekty ocenia Komisja Oceny Projektów, którą tworzą co najmniej trzej eksperci. Elementem oceny jest spotkanie z wnioskodawcą – tzw. Panel. W jego trakcie wnioskodawca może odnieść się do pytań i ewentualnych wątpliwości ekspertów dotyczących projektu.

  • W przypadku negatywnej oceny projektu, wnioskodawcy przysługuje prawo do wniesienia protestu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie wdrożeniowej oraz Regulaminie Wyboru Projektów.

    Przykładowy wzór protestu

  •  

    1. Lider konsorcjum traktowany jest jako lider krajowy? Lider projektu TEF to najprawdopodobniej podmiot zagraniczny. Wymagane uszczegółowienie.

    ODP. Tak lider konsorcjum w konkursie FENG to lider krajowy. Zgodnie z definicją zawartą w słowniczku do RWP „Lider konsorcjum – podmiot, który działając na rzecz i w imieniu własnym oraz konsorcjantów podpisuje umowę o dofinansowanie w ramach TEF AI ze środków FENG i pełni funkcję koordynatora konsorcjum TEF AI współfinansowanego z FENG, zgodnie z zawartą umową konsorcjum pomiędzy polskimi konsorcjantami TEF AI”

     

    1. Czy potrzebna w takim razie jest umowa oprócz tej pomiędzy wszystkimi partnerami w TEF też pomiędzy polskimi partnerami?

    ODP. Tak pomiędzy polskimi konsorcjantami potrzebna jest oddzielna umowa konsorcjum, która stanowi załącznik do umowy o dofinansowanie w FENG.

     

    1. Jak przedstawione we wniosku mają być usługi świadczone wspólnie przez 2 lub więcej polskich partnerów?

    ODP. Odrębnie dla każdego z konsorcjantów, dodatkowo można to dokładnie opisać w polu uzasadnienie.

     

    1. Czy przez etapy rozumiemy etapy pakietów roboczych?

    ODP. Tak, tzw. „Work packages” z wniosku Komisji Europejskiej.

     

    1. Jak oceniany będzie budżet z uwagi na przeniesienie kategorii kosztów pomiędzy DEP a FENG? suma musi się zgadzać ale zakresy etapów czy samych kosztów będą różne

    ODP. Budżet ocenimy na podstawie danych wykazanych we Wniosku o dofinansowanie z FENG w sekcji:  „Budżet z DEP w ramach etapu (odnoszący się wyłącznie do usług świadczonych na rzecz MŚP)” oraz „Budżet z FENG w ramach etapu (odnoszący się wyłącznie do usług świadczonych na rzecz MŚP)”, gdzie będą wykazane koszty zgodnie z kategoriami kosztów z Wniosku składnego do Komisji Europejskiej. A następnie na podstawie danych wykazanych w sekcji „Harmonogram Rzeczowo – Finansowy - Budżetu Projektu (odnoszący się wyłącznie do usług świadczonych na rzecz MŚP)”, gdzie koszty z FENG będą również wykazane w dwóch układach kategorii kosztów: z FENG i drugi z KE (DEP).

     

    1. Czy eksperci krajowi będą mogli kwestionować ocenę ekspertów KE? Wszystkie elementy wniosku zostały już ocenione.

    ODP. Wniosek o dofinansowanie będzie podlegał ocenie przez wyznaczonych ekspertów zgodnie z Kryteriami Wyboru Projektów stanowiącymi załącznik do Regulaminu Konkursu. W każdym z 6 kryteriów projekt może uzyskać negatywną ocenę - jeśli dane przedstawione we wniosku o dofinansowanie nie będą wystarczające by uznać kryterium za spełnione. Niemniej jednak proszę mieć na uwadze, iż każde z kryteriów będzie mogło podlegać poprawie/uzupełnieniu na podstawie rekomendacji skierowanych do Wnioskodawcy przez Komisję Oceny Projektu. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że część kryteriów ma charakter stricte formalny jak np. kwalifikowalność projektu czy kwalifikowalność Wnioskodawcy.

    1. Czy kwalifikowalne będą koszty związane pośrednio z świadczeniem usług? na przykład etapy przygotowania usług, koordynacji?

    ODP. Tak w kosztach pośrednich, jeśli dotyczą projektu.

     

    1. Publikacja cennika usług może być opublikowana w języku angielskim czy musi być także tłumaczona?

    ODP. Zgodnie z § 4a ust. 8 Umowy o dofinansowanie cennik za usługi oferowane przez Beneficjenta powinien zapewniać równe traktowanie wszystkich ostatecznych odbiorców. W związku z tym zalecamy, aby był on opublikowany w języku angielskim i polskim.

     

    1. Czy cennik może się zmieniać zarówno ceny jak i usługi w kolejnych latach?

    ODP. Tak. Przed zmianą cennika świadczonych usług,  Beneficjent jest zobowiązany przedstawić metodologię zmiany cennika, która potwierdza rynkową wartość świadczonych usług i powiadomić o tym NCBR na minimum 14 dni przed terminem wprowadzenia zmienionego cennika.

     

    1. Co w przypadku stanowiska koordynator merytoryczny projektu? powiązany jest bezpośrednio w realizację zadań projektowych

     

    ODP. W ramach kategorii Personel projektu  kwalifikowalne jest wyłącznie wynagrodzenie personelu projektu zaangażowanego bezpośrednio w prace będące przedmiotem projektu - pracowników kadry naukowo-badawczej, tj. pracowników badawczych, pracowników technicznych, pozostałych pracowników pomocniczych. W przypadku wykonywania przez dany personel jakichkolwiek zadań związanych z zarządzaniem, nadzorem lub koordynacją projektem koszt jego wynagrodzenia jest niekwalifikowalny w kategorii Personel projektu. Koszt wynagrodzenia takich osób stanowi w całości wydatek kwalifikowalny w kategorii Koszty pośrednie (ogólne).

     

    1. Wystąpi duża rozbieżność w zakresie prezentowania kosztów kierownika merytorycznego projektu, który w projektach DEP ujmowany jest w kategorii koszty personelu, a w FENG wykazywany w ryczałcie. 

    ODP. Niestety może się tak zdarzyć, jednak w ramach FENG obowiązuje zasada, że  przypadku wykonywania przez dany personel jakichkolwiek zadań związanych z zarządzaniem, nadzorem lub koordynacją projektem koszt jego wynagrodzenia jest niekwalifikowalny w kategorii Personel projektu. Koszt wynagrodzenia takich osób stanowi w całości wydatek kwalifikowalny w kategorii Koszty pośrednie (ogólne).

     

    1. We wniosku do KE koordynacja jest ujęta w ramach jednego z Work Package (WP) i traktowana jako koszt bezpośredni, natomiast tu jest mowa o ujęciu zadania związanego z koordynacją projektu w ramach kosztów pośrednich. Proszę o wyjaśnienie jak to prawidłowo rozliczać/potraktować.

    ODP. Zgodnie z Załącznikiem nr 1 Rodzaje kosztów kwalifikowalnych dla projektów TEF AI FENG: w ramach kategorii Personel projektu  kwalifikowalne jest wyłącznie wynagrodzenie personelu projektu zaangażowanego bezpośrednio w prace będące przedmiotem projektu - pracowników kadry naukowo-badawczej, tj. pracowników badawczych, pracowników technicznych, pozostałych pracowników pomocniczych.

     

    W przypadku, gdy dany personel wykonuje jakiekolwiek zadania związane z zarządzaniem, nadzorem lub koordynacją projektem, koszt ich wynagrodzenia jest niekwalifikowalny w kategorii Personel projektu. Koszt wynagrodzenia takich osób stanowi w całości wydatek kwalifikowalny w kategorii Koszty pośrednie (ogólne)

     

     

    1. Jak należy rozumieć poniższy zapis z umowy:

    W przypadku uzyskania przychodów z usług świadczonych MŚP w ramach Projektu, Lider konsorcjum i Konsorcjanci zobowiązani są uwzględnić te środki jako wkład własny w ostatnim wniosku o płatność i tym samym pomniejszyć o tą wartość koszty przedstawione do rozliczenia w FENG. Kiedy mamy przychód z usług świadczonych MŚP?

    ODP. Gdy usługa dla MŚP jest świadczona po obniżonej cenie.

     

    1. W jaki sposób odnieść się do pozycji wniosku "Potencjalna konkurencja Wnioskodawcy i konsorcjantów"?

    ODP. Niniejsze pole należy wypełnić zgodnie z opisem zawartym w Instrukcji wypełniania wniosku, tj. wskazać podmioty, które stanowią potencjalną konkurencję Wnioskodawcy i konsorcjantów na rynku, na którym działa wnioskodawca/konsorcjanci – w odniesieniu do branży, czy świadczonych usług. Wypełniając pole należy wskazać nazwę podmiotu konkurencyjnego, jego NIP oraz opisać w jakim zakresie działalność tego podmiotu może stanowić konkurencję dla wnioskodawcy/konsorcjantów.

     

    1. Zgodnie z umową rozliczenie zaliczki polega również na zwrocie jej niewykorzystanej części. Czy zwróconą część zaliczki można będzie pobrać ponownie w następnych WOP?

    ODP. Tak, o zwrócona część niewykorzystanej zaliczki będzie można zawnioskować w kolejnych wnioskach o płatność.

     

    1. W regulaminie okres kwalifikowalności wydatków ma 60 dni różnicy (np zakończenie projektu) czy koszty związane z zamknięciem projektu i kosztami np. final review są finansowane tylko w 50% z KE?

    ODP. Zgodnie z umową o dofinansowanie warunkiem uznania wydatków za kwalifikowalne jest ich faktyczne poniesienie w okresie kwalifikowalności kosztów wskazanym w umowie. Koszty poniesione poza okresem kwalifikowalności będą niekwalifikowane.

     

    1. Czy 50% dotyczy poziomu dofinansowania w ogóle czy dotyczy każdej sprawozdawanej pozycji w WOP?

    ODP. Każdej pozycji sprawozdawczej.

     

    1. Jak technicznie w WOP rozliczać koszty, które są w różnych kategoriach z DEP i FENG, tu znowu byśmy wrócili do przykładu kosztów kierownika projektu? Jak je powinniśmy księgować?

    ODP. W ramach FENG koszty kierownika projektu należy rozliczać w kosztach pośrednich projektu.

     

    1. Czy obniżona cena usługi to kwota , która nie jest  pomocą de minimis? 

    ODP. Zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie (par. 4a ust. 6) - cyt. „W przypadku obniżki w cenie usługi dla MŚP, wartość pomocy de minimis udzielonej MŚP przez Beneficjenta stanowi 50% wartości różnicy między wartością usługi według cennika, a faktycznie zapłaconą przez MŚP ceną za daną usługę.”

    Przykładowo, jeśli koszt wyświadczenia usługi wyniesie 100 zł, a MŚP zapłaci za usługę 20 zł to pomoc de minimis zgodnie z umową wyniesie 40 zł, co zostało wyliczone w następujący sposób: (100-20) x 50%.

     

    1. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu jest instytucją publiczną świadczącą usługi rolnikom i odpowiedzialną za transfer technologii z nauki do praktyki - nie posiadamy kadry naukowej, nasi pracownicy będą świadczyć usługi testowania AI w warunkach polowych, czy koszty ich wynagrodzeń będą kwalifikowalne?

    ODP. Co do zasady usługi testowania AI są kosztami bezpośrednio związanymi z realizacją projektu, zatem koszty wynagrodzenia personelu świadczącego te usługi mogą być wliczone do kategorii kosztów: „Personel projektu”  na warunkach określonych w Załączniku nr 1 do Regulaminu Wyboru Projektów „Rodzaje kosztów kwalifikowalnych dla projektów TEF AI FENG”.

    1. Ile konsorcjów polskich wg Państwa wiedzy uzyskało finansowanie TEF z KE?

    ODP. Według naszej wiedzy, co najmniej jedno konsorcjum.

     

     

    1. Przy obniżonej cenie - w tym momencie oznacza to wystawianie faktur na całość usługi czy tylko na część która nie dotyczy de minimis?

    ODP. W przypadku usług zrealizowanych dla MŚP po obniżonej cenie będą Państwo zobowiązaniu do wystawienia w szczególności zaświadczenia o pomocy de minimis wystawionego MŚP oraz faktury na kwotę podlegającą zapłacie przez MŚP, która dotyczy FENG. Przykładowo, jeśli koszt wyświadczenia usługi wyniesie 100 zł, a MŚP zapłaci za usługę 20 zł to pomoc de minimis zgodnie z umową wyniesie 40 zł, co zostało wyliczone w następujący sposób: (100-20) x 50%. Natomiast faktura powinna zostać wystawiona na 10 zł i będzie podlegała rozliczeniu w ramach projektu z FENG. Pozostałe 10 zł będzie dotyczyło części DEP i będzie podlegało rozliczeniu zgodnie z zasadami obowiązującymi w DEP. Zaznaczamy jednak, że dokumentowanie wszelkich transakcji/ usług powinno się odbywać zgodnie z zasadami wynikającymi z powszechnie obowiązującego prawa (m.in. z ustawy o rachunkowości) oraz polityki rachunkowości obowiązującej u beneficjenta/ konsorcjantów.

     

    1. Jak należy szacować wydatek stanowiący wynagrodzenie w FENG? Czy jest poprawnie:  liczba osobomiesięcy x stawka za 1 PMs? Jak należy rozliczać personel we WOP, czy wg. średniej stawki dla okresu sprawozdawczego, zakładając 215 dni/rok? 

    ODP. Kalkulacja kosztów personelu powinna być analogiczna jak w przypadku metodologii zastosowanej do wypełniania wniosku o dofinansowanie dot. współfinansowania TEF AI z programu Digital Europe Programme (DEP), który został złożony do Komisji Europejskiej i otrzymał pozytywną decyzję Komisji oraz zgodna z Wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności 2021-2027 .

     

    1. Wg regulaminu zysk generowany w projekcie obniża dofinansowanie, co jest sprzeczne z regulacjami DEP, które wręcz zachęcają do generowania zysku na projekcie (nie mylić z usługą, te nie mogą być dochodowe). Co w przypadku usług realizowanych tylko z 50% dofinansowaniem KE np dla mid-caps, czy maja być wykazywane w raportowaniu krajowym?  

    ODP. Zgodnie z zapisami Umowy o dofinansowanie jedynie przychody uzyskane z usług świadczonych MŚP w ramach Projektu pomniejszają koszty przedstawione do rozliczenia w ramach FENG. Przykładowo, jeśli koszt wyświadczenia usługi wyniesie 100 zł i zostanie sfinansowany  w 50% z FENG (50 zł) i 50% z DEP (50 zł), a mimo tego MŚP zapłaci za usługę 20 zł to w ramach FENG MŚP otrzyma pomoc de minimis w wysokości 40 zł i wówczas 10 zł otrzymane od MŚP w ramach FENG nie jest należne TEF i podlega rozliczeniu w ramach projektu z FENG. Pozostałe 10 zł dot. części DEP i podlega rozliczeniu, zgodnie z zasadami  obowiązującymi w DEP.

    W odniesieniu do drugiej części pytania - w ramach projektu dofinansowanie przyznawane jest wyłącznie na świadczenia usług na rzecz MŚP. Usługi świadczone przez lidera konsorcjum i konsorcjantów dla podmiotów innych niż MŚP są realizowane poza projektem, zatem koszty, które są związane z ich świadczeniem nie są kwalifikowalne. Definicja MŚP znajduje się w art. 2 załącznika I do rozporządzenia nr 651/2014.  Podmioty mid-caps czy small mid-caps nie są podmiotami z grupy MŚP.

    1. Czy mamy wystawiać f-ry na usługę, czy wystarczy umowa o świadczeniu usług? 

     

    ODP. Podstawą świadczenia usług przez TEF AI jest umowa o świadczenie usług. Umowa o dofinansowanie wskazuje również dodatkowe wymagania odnośnie dokumentowania wykonania usług przez Beneficjenta/Konsorcjantów na rzecz MSP, w szczególności:

    • par. 4 ust. 11 pkt 1lit. d) wskazuje, iż konieczne jest posiadanie „umów / aneksów do umów z MŚP oraz protokołów odbioru usług zrealizowanych przez Beneficjenta i Konsorcjantów dla MŚP,(…)” , a
    • par. 4a ust. 14 pkt 6.: wskazuje, iż wymagana jest „dokumentacja potwierdzająca wywiązanie się stron z postanowień umowy (w szczególności: protokoły odbioru prac, dokumentacja technologiczna)”.

    W odniesieniu do kwestii dot. wystawiania faktur, zaznaczamy, że proces ten powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z powszechnie obowiązującego prawa (m.in. z ustawy o rachunkowości) oraz zgodnie z polityką rachunkowości obowiązującą u Beneficjenta / Konsorcjantów.

     

    1. Zwracam się z uprzejmym zapytaniem czy w części wniosku dot. KPI inne niż wskaźniki produktu czy rezultatu (odnoszące się wyłącznie do usług świadczonych na rzecz MŚP) musimy wypisać wszystkie KPI projektu (nawet ogólne dot. promocji, konferencji itp.) czy tylko dotyczące spraw technicznych nodów i satelitów TEF AI?

    ODP. We wniosku o dofinansowanie powinny być opisane wszystkie KPI, które zostały wykazane we Wniosku złożonym do Komisji Europejskiej w ramach programu Digital Europe Programme i dotyczą polskich konsorcjantów. Zgodnie z kryterium nr 2. Kwalifikowalność  projektu, podczas oceny zbadamy zbieżność wniosku FENG z wnioskiem KE.

    1. Czy w ramach pozycji "Budżet z DEP w ramach etapu" wypisujemy wszystkie koszty ogółem 100%, które zostały wskazane we wniosku czy też tylko te, które będą finansowane z DEP czyli 50% kosztów ogółem, czyli wartość dofinansowania DEP). Wszystkie usługi będziemy świadczyć na rzecz MSP.

    ODP. W tabeli "Budżet z DEP w ramach etapu" należy wykazać koszty w części, która będzie współfinansowana z DEP, ale w tylko w zakresie dot.  MŚP. Nie należy wykazywać kosztów ponoszonych z FENG, kosztów, które będą pokrywane z innych źródeł i kosztów które dotyczą finansowania innych podmiotów niż MSP.

    1. "Budżet z FENG w ramach etapu" - czy to ma być tylko budżet planowany do sfinansowania ze środków FENG czyli tylko 50% kosztów ogółem wykazanych we wniosku DEP, czyli wartość dofinansowania FENG. Wszystkie usługi będziemy świadczyć na rzecz MSP.

    ODP. W zakresie "Budżetu z FENG w ramach etapu" należy wykazać wyłącznie budżet planowany do sfinansowania ze środków FENG.

    1. Czy w punkcie "Zgodność projektu z politykami horyzontalnymi UE" w obszarze "produkty/usługi w projekcie" należy wypisać wszystkie usługi realizowane w projekcie? Czy tylko wskazać wybrane? W instrukcji nie jest to jednoznacznie wyjaśnione.

    ODP. W zakresie: "Zgodność projektu z politykami horyzontalnymi UE" w obszarze "produkty/usługi w projekcie" należy wypisać wszystkie usługi realizowane w projekcie, które dot. zakresu realizowanego w ramach FENG.

     

    1. Dzień dobry, czy w ramach FENG można finansować usługi dla podmiotów zagranicznych będących MSP?

    Odp. W konkursie na TEF AI można finansować usługi dla podmiotów zagranicznych będących MŚP. Co do zasady podmioty MŚP spoza Polski mogą być beneficjentami pomocy de minimis udzielanej w Polsce. W takim wypadku zgodnie z art. 3 ust. 5 rozporządzenia 1407/2013 okres trzech lat podatkowych ustala się poprzez odniesienie do lat obrotowych stosowanych przez przedsiębiorstwo w danym państwie członkowskim. Limit pomocy wynosi 200 000 euro. Do obliczenia wartości otrzymanej pomocy de minimis nie sumuje się pomocy przyznanej przez państwo inne niż Polska.

    1. Usługa ma być realizowana podmiotom MSP bez względu na kraj pochodzenia (wymagania DEP) jak podmioty wyświadczające usługi mają realizować zgłoszenia de minimis w krajach obcych? 

    Odp. Pomoc de minimis jest udzielana i sprawozdawana w ramach jednego państwa członkowskiego. W związku z tym TEF AI realizujący projekt w Polsce nie musi realizować zgłoszenia o udzielonej pomocy de minimis w krajach innych niż Polska.

    1. To już zostało odpowiedziane, ale zadaję żeby było w podsumowaniu: czy przychód z usług dla podmiotów zagranicznych będzie musiał być wliczany do "pomniejszania o tą wartość koszty przedstawione do rozliczenia w FENG"

    Odp. Przychód ze świadczonych usług przez TEF AI dla podmiotów zagranicznych będących MŚP powinien być wliczany do pomniejszenia o tą wartość kosztów przedstawionych do rozliczenia całego projektu, również w ramach FENG.

Dokumenty

  • Kontakt

    Punkt Informacyjny

    Tel. 48 22 39 07 170

    Tel. 48 22 39 07 191

    E-mail: info@ncbr.gov.pl

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
28.02.2023 19:51 Szymon Iwańczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Szymon Iwańczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
TEF AI 31.0 27.02.2024 13:39 Szymon Iwańczuk
TEF AI 30.0 10.01.2024 10:26 Maciej Buźniak
TEF AI 29.0 07.11.2023 13:22 Szymon Iwańczuk
TEF AI 28.0 30.10.2023 07:55 Szymon Iwańczuk
TEF AI 27.0 27.10.2023 09:13 Szymon Iwańczuk
TEF AI 26.0 09.10.2023 13:05 Szymon Iwańczuk
TEF AI 25.0 03.10.2023 09:00 Szymon Iwańczuk
TEF AI 24.0 11.09.2023 15:20 Maciej Buźniak
TEF AI 23.0 05.09.2023 11:39 Szymon Iwańczuk
TEF AI 22.0 23.08.2023 11:00 Szymon Iwańczuk
TEF AI 21.0 23.05.2023 14:29 Szymon Iwańczuk
TEF AI 20.0 11.05.2023 16:00 Maciej Buźniak
TEF AI 19.0 11.05.2023 12:12 Maciej Buźniak
TEF AI 18.0 08.05.2023 14:43 Maciej Buźniak
TEF AI 17.0 26.04.2023 11:37 Maciej Buźniak
TEF AI 16.0 26.04.2023 10:52 Maciej Buźniak
TEF AI 15.0 24.04.2023 16:44 Maciej Buźniak
TEF AI 14.0 20.04.2023 12:32 Maciej Buźniak
TEF AI 13.0 20.04.2023 08:45 Szymon Iwańczuk
TEF AI 12.0 18.04.2023 13:59 Maciej Buźniak
TEF AI 11.0 03.04.2023 12:54 Szymon Iwańczuk
TEF AI 10.0 29.03.2023 10:13 Szymon Iwańczuk
TEF AI 9.0 28.03.2023 18:20 Szymon Iwańczuk
TEF AI 8.0 28.03.2023 18:04 Szymon Iwańczuk
TEF AI 7.0 28.03.2023 00:00 Szymon Iwańczuk
TEF AI 6.0 01.03.2023 12:59 Szymon Iwańczuk
TEF AI 5.0 28.02.2023 19:55 Szymon Iwańczuk
TEF AI 4.0 28.02.2023 19:55 Szymon Iwańczuk
TEF AI 3.0 28.02.2023 19:52 Szymon Iwańczuk
TEF AI 2.0 28.02.2023 19:51 Szymon Iwańczuk
TEF AI 1.0 28.02.2023 19:51 Szymon Iwańczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}