W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

W realizacji

ewaluacje_w_realizacji w tle wykres z danymi
Ewaluacja podsumowująca program strategiczny BIOSTRATEG

Badanie „Ewaluacja podsumowująca program strategiczny BIOSTRATEG” to ewaluacja ex post mająca na celu podsumowanie bezpośrednich i pośrednich efektów osiągniętych w Programie oraz zebranie opinii o jego przebiegu od osób i instytucji, które były nią objęte.

Głównym celem badania jest podsumowanie wsparcia sektora rolniczego, leśnegoi ochrony środowiska, z punktu widzenia jego spójności, efektywności i skuteczności przez NCBR.

Cele szczegółowe:

  1. Ocena dotychczas osiągniętych efektów w programie BIOSTRATEG i wskazanie czynników w największym stopniu wpływających na skuteczność wsparcia dla obszaru objętego programem.
  2. Ocena zasadności i warunków skutecznego i użytecznego wsparcia dla obszaru, rolnictwa, leśnictwa i środowiska naturalnego z uwzględnieniem komplementarności z innymi programami / mechanizmami skierowanymi do tych obszarów w stosunku do obecnej oferty programowej NCBR.
  3. Wypracowanie rekomendacji dla skutecznych mechanizmów, przygotowania, wdrażania i realizacji programów tematycznych z punktu widzenia efektywności alokacji środków publicznych na B+R oraz strategii Państwa i potrzeb społecznych.

Termin ewaluacji: III kwartał 2024 r. – II kwartał 2025 r.

Wykonawca: FUNDEKO Korbel, Krok-Baściuk Sp.J. 

Materiały: List polecający

Ewaluacja podsumowująca Wspólne Przedsięwzięcie CuBR

Badanie „Ewaluacja podsumowująca Wspólne Przedsięwzięcie CuBR” to ewaluacja ex-post  Wspólnego Przedsięwzięcia CuBR, której celem będzie ocena efektów programu oraz stopnia osiągnięcia celów i wskaźników Programu. Ocenie poddany zostanie system zarządzania i wdrażania projektów w kontekście zasadności kontynuacji wsparcia oraz wykorzystania wyników projektów w praktyce. Ewaluacja ma za zadanie dostarczyć także rekomendacji o potrzebie kontynuacji tego typu wsparcia, komplementarności Programu z innymi realizowanymi przez NCBR i poza nim, aktualności zakresu programu oraz weryfikacji istnienia nowych, bardziej zasadnych potrzeb do realizacji Programu.

Głównym celem badania jest ocena stopnia osiągnięcia zakładanych celów i wskaźników Programu, wykorzystania wyników projektów w praktyce i ich znaczenia gospodarczego oraz ocena sprawności systemu zarządzania i wdrażania projektów w kontekście zasadności kontynuowania wsparcia.

Cele szczegółowe:

  1. Ocena dotychczasowych efektów projektów w nawiązaniu do celów Programu.
  2. Ocena zakresu programu CUBR w kontekście komplementarności z innymi programami realizowanymi w NCBR i innymi programami poza NCBR wspierającymi obszar metali nieżelaznych.
  3. Ocena przyjętego modelu wdrażania wspólnego przedsięwzięcia
    wraz z rekomendacjami zmian zakresu tematycznego i sposobu realizacji programu pod kątem zdefiniowanych wyzwań i potrzeb rozwojowych.

 

Termin ewaluacji: IV kwartał 2024 – II kwartał 2025

Wykonawca: Taylor Economics Sp. z o.o.

Materiały:

List polecający