W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowa służba zdrowia udziela niezbędnej pomocy ludności dotkniętej skutkami powodzi

20.09.2024

- Żołnierze dostali zadanie utworzenia 10 mobilnych laboratoriów medycznych. Te 10 zespołów jest do użycia w mniejszych miejscowościach, na terenach wiejskich, tam gdzie jest taka potrzeba. W centrach tych miejscowości znajdą się lekarze, którzy będą mogli bezpośrednio pomagać, będą mogli wystawić receptę i pomóc ludziom w potrzebie. Wydano również zarządzenie i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie postępowania na terenach powodziowych - poinformował wiceminister Cezary Tomczyk po posiedzeniu sztabu kryzysowego we Wrocławiu.

W piątek 20 września wicepremier W. Kosiniak-Kamysz i sekretarz stanu w MON wzięli udział w porannym sztabie kryzysowym we Wrocławiu.

W piątek 20 września wicepremier W. Kosiniak-Kamysz i sekretarz stanu w MON wzięli udział w porannym sztabie kryzysowym we Wrocławiu. 

Wiceminister Cezary Tomczyk przedstawił informację na temat zaangażowania wojskowej służby zdrowia na obszarach dotkniętych powodzią.

- Sytuacja w szpitalu w Lądku Zdroju jest stabilna.  Co więcej, jesteśmy w stanie przyjąć tam powodzian, jeśli będzie taka potrzeba. Uruchomiliśmy też przychodnię wojskową  w Nysie, po drugiej stronie rzeki, która w trybie 24h udziela pomocy i świadczy usługi ambulatoryjne

– zaznaczył wiceminister.
 
***
Obecnie ok. 20 000 żołnierzy Wojska Polskiego niesie pomoc mieszkańcom terenów ogarniętych powodzią. W weekend liczba ta zwiększy się do 25 000. Ich działania koncentrują się zarówno na niesieniu bezpośredniej pomocy poszkodowanych i umacnianiu wałów przeciwpowodziowych, jak i na odbudowie obszarów popowodziowych. 

>>> GALERIA - Sztab kryzysowy we Wrocławiu

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}