Zarządzanie kryzysowe
-
Obieg informacji i rola RCB w systemie zarządzania kryzysowegoSprawny przepływ informacji między organami i strukturami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe ma służyć przede wszystkim przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym, a w przypadkach, gdy już do nich dojdzie, skutecznemu usuwaniu ich skutków.
-
Krajowy Plan Zarządzania KryzysowegoKrajowy Plan Zarządzania Kryzysowego (KPZK) jest dokumentem planistycznym, przygotowanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa we współpracy z ministerstwami, urzędami centralnymi i województwami, w oparciu o ustawę o zarządzaniu kryzysowym. Został opracowany w szczególności na potrzeby Prezesa Rady Ministrów i Rady Ministrów. Jest dokumentem wyjściowym w procesie planowania cywilnego na szczeblu centralnym i wojewódzkim.
-
Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowegoRada Ministrów, uchwałą nr 34/2021 z 11 marca 2021 r. przyjęła kolejną (piątą) edycję Raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego.
-
Rządowy Zespół Zarządzania KryzysowegoRządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego jest organem opiniotwórczo-doradczym, właściwym w sprawach inicjowania i koordynowania działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego (art. 8 i 9 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 roku o zarządzaniu kryzysowym).
-
Ramowy program działań z Sendai na lata 2015-2030 w sprawie ograniczenia ryzyka katastrofRządowe Centrum Bezpieczeństwa Krajowym jest punktem kontaktowym ds. wdrażania Ramowego Programu Działań z Sendai na lata 2015-2030 w sprawie ograniczenia ryzyka katastrof.
-
Księga Komunikacji KryzysowejPoradnik „Księga Komunikacji Kryzysowej. Podstawy zarządzania informacją w kryzysie” jest kierowany przede wszystkim do rzeczników i pracowników biur prasowych, aby wspomóc ich w prowadzeniu spójnej polityki informacyjnej i ułatwić komunikowanie, zwłaszcza w pierwszych godzinach kryzysu, gdy działania prowadzone są pod presją czasu oraz mediów. Mamy również nadzieję, że poradnik przyda się także innym osobom, jako zbiór podstawowych wiadomości o zasadach i znaczeniu komunikacji społecznej w kryzysie.
-
Ocena ryzyka powodziowego
-
Współpraca międzynarodowa