W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska pomoc 2020 – wizyta Ambasador Margarety Kassangany w przychodni Dispensaire Notre Dame d'Espérance w Thiaroye

13.11.2020

Polska pomoc 2020 – wizyta Ambasador Margarety Kassangany w przychodni Dispensaire Notre Dame d´Espérance w Thiaroye

W dniu 13 listopada Ambasador Margareta Kassangana wzięła udział w uroczystości zakończenia drugiego etapu projektu realizowanego w ramach polskiej pomocy rozwojowej przez Polską Misję Medyczną w przychodni Dispensaire Notre Dame d'Espérance w Thiaroye.

Przychodnia Notre Dame d'Espérance w Thiaroye prowadzi podstawową opiekę medyczną, a także działalność w zakresie promowania zdrowego żywienia oraz dożywiania małych dzieci. Projekt „Zdrowo i lokalnie – zwalczanie i zapobieganie niedożywieniu u dzieci do lat 5, kobiet w ciąży i karmiących” to projekt o charakterze rozwojowym realizowany w latach 2019-2020, mający na celu poprawę infrastruktury i wyposażenia przychodni, podniesienie kwalifikacji personelu medycznego pierwszego kontaktu w zakresie świadczenia opieki medycznej na rzecz matek i dzieci, a także edukację kobiet w gospodarstwach domowych.

W bieżącym roku zrealizowane zostało zadaszenie poczekalni przychodni oraz zakupiony został sprzęt laboratoryjny wspierający diagnozowanie i leczenie w stanach niedożywienia u niemowląt, a także sprzęt AGD. W 2019 r. w ramach projektu rozbudowana została sala dożywiania dzieci w wieku 0-5 lat, co wpłynęło nie tylko na poprawę warunków pracy, ale pozwoliło także na zwiększenie liczby przyjęć o ponad 50%. Przeprowadzone zostały również szkolenia dla personelu medycznego z zakresu diagnostyki niedożywienia oraz opublikowana została broszura z przepisami kulinarnymi, pokazująca jak przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki z lokalnych składników.

Całościowo dzięki projektowi 25000 gospodarstw domowych w regionie poprawiło swoją wiedzę w zakresie zdrowego żywienia oraz zapobiegania niedożywieniu wśród dzieci do 5. roku życia i kobiet w ciąży, a 2000 dzieci zostało objętych działaniami z zakresu dożywiania.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}