W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki Edycji 2021 Programu wieloletniego „Senior+”. Warunek otrzymania dotacji.

05.05.2021

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało na stronie internetowej: gov.pl/rodzina oraz www.senior.gov.pl w dniu 4 maja 2021 r. o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego “Senior +” Edycja w 2021.

Komunikat w tej sprawie wraz z pełnymi wynikami konkursu został także zamieszczony na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

W ramach procedury konkursowej w module 1 dofinansowanie zostało przyznane tym jednostkom z samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego, których oferty zostały
złożone zgodnie z procedurą konkursową oraz otrzymały najwyższą ocenę punktową (13 i 12 pkt). Dofinansowanie zostało przyznane również jednostkom samorządu terytorialnego,
których oferty w wyniku oceny wojewody otrzymały 11 pkt, a które nie mają na swoim terenie żadnego ośrodka utworzonego w ramach programu wieloletniego „Senior+”.

W module 2 wszystkie oferty otrzymały dofinansowanie, jednak kwoty – rekomendowane do dofinansowania – zostały proporcjonalnie obniżone o 11% wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego.

Zgodnie z procedurą określoną w części VI programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 stanowiącego załącznik do uchwały nr 191 Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 (M.P. poz. 10) – niezbędne jest w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników przez ministra – dostarczenie oświadczenia o przyjęciu dotacji.

Przedmiotowe oświadczenie należy złożyć (według załączonego wzoru dla danego rodzaju ośrodka wsparcia i modułu) w Wydziale Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, ul. Żeromskiego 87, 90-502 Łódź (sekretariat pok. 402 piętro IV).

W wersji elektronicznej – należy przesłać oświadczenie (opatrzone podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym) do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Wydział Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, ul. Żeromskiego 87, 90-502 Łódź na adres za pośrednictwem platformy ePUAP: /lodzuw/skrytka.

Za datę złożenia oświadczenia uznaje się datę wpływu do urzędu, przy czym przez złożenie oświadczenia rozumie się również wysłanie zeskanowanego oświadczenia podpisanego przez osobę/y upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych (osobę/osoby upoważnione tj. wójta/burmistrza/prezydenta miasta oraz skarbnika-kontrasygnata) na adres mailowy urzędu. Adres e-mail Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej: PS@lodz.uw.gov.pl

W takim przypadku oryginał oświadczenia należy dostarczyć/dosłać na wskazany wyżej adres.

Zalecenia dotyczące złożenia oświadczenia o przyjęciu dotacji.
W odniesieniu do §, w polach (…. zł), które Państwa nie dotyczą należy przekreślić wiersz nie mający zastosowania w przypadku Państwa jednostki (zgodnie z odnośnikiem), ewentualnie
wpisać „0,00 zł” lub „nie dotyczy”.
Pragniemy przypomnieć, że moduł II dotyczy wyłącznie: § 2030 dla gmin.

Jednostki samorządu terytorialnego, które złożyły ofertę w module I mogą całość przyznanej przez Ministerstwo dotacji ująć w § 6330.
W innym przypadku trzeba mieć świadomość, że nie będzie możliwości w trakcie realizacji zadania przenoszenia rodzaju kosztów pomiędzy paragrafami dotacyjnymi 2030 lub 2130 a 6330 lub 6430.

Pragniemy nadmienić, że zgodnie z zapisami zawartymi w części II Programu, placówki typu “Senior+” są ośrodkami wsparcia, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Proszę mieć powyższe na uwadze przy tworzeniu nowych placówek i zapewnieniu funkcjonowania już istniejących placówek tego typu. Zgodnie z Programem, za realizację i rozliczenie zadania, ogłoszenie
o otwarciu placówki typu “Senior+” oraz możliwości skorzystania z ich usług przez ostatecznych beneficjentów Programu, zapewnienie trwałości realizacji zadania odpowiada jednostka samorządu terytorialnego.

Informacje o zasadach Programu i warunkach konkursu można uzyskać od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 – 12:00 w Wydziale Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pod numerem telefonu: (42) 664 10 93 i (42) 664 20 60 oraz pod adresem mailowym: krzysztof.cieslak@lodz.uw.gov.pl.

Materiały

Wyniki Edycji 2021 Programu wieloletniego „Senior+”. Warunek otrzymania dotacji
Wyniki​_Edycji​_2021​_Programu​_wieloletniego​_„Senior+”​_Warunek​_otrzymania​_dotacji.pdf 0.12MB
Wyniki konkursu Senior Edycja 2021 - I modul
Wyniki​_konkursu​_Senior​_Edycja​_2021​_-​_I​_modul.pdf 0.71MB
Wyniki konkursu Senior Edycja 2021 - II modul
Wyniki​_konkursu​_Senior​_Edycja​_2021​_-​_II​_modul.pdf 1.21MB
Wykaz ofert odrzuconych ze wzgldow formalnych
Wykaz​_ofert​_odrzuconych​_ze​_wzgldow​_formalnych.pdf 0.63MB
Wzór oświadczenie o przyjęciu dotacji MODUŁ 1​_KLUB
wzór​_oświadczenie​_o​_przyjęciu​_dotacji​_MODUŁ​_1​_KLUB.doc 0.04MB
Wzór oświadczenie o przyjęciu dotacji MODUŁ 2​_DZIENNY DOM
wzór​_oświadczenie​_o​_przyjęciu​_dotacji​_MODUŁ​_2​_DZIENNY​_DOM.doc 0.04MB
Wzór oświadczenie o przyjęciu dotacji MODUŁ 2​_KLUB
wzór​_oświadczenie​_o​_przyjęciu​_dotacji​_MODUŁ​_2​_KLUB.doc 0.04MB
Pismo MRiPS DAS-III.72.5.4.2021.SB
Pismo​_MRiPS​_DAS-III72542021SB.docx 0.09MB
{"register":{"columns":[]}}