Informacja publiczna nie zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, jest udostępniona na wniosek, zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902).
Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w powyższym terminie, Wojewódzka Stacja powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o nowym terminie, w jakim udostępni informację (nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku).
Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie zgodnych z wnioskiem, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje Wojewódzka Stacja , nie umożliwiają udostępnienia informacji w sposób i w formie określonych we wniosku.
Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonych we wniosku, Wojewódzka Stacja powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych przez Wojewódzką Stację w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.
Dostęp do informacji publicznej jest bezpłatny z wyjątkiem sytuacji, gdy w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, Wojewódzka Stacja ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku. Wówczas może zostać pobrana od wnioskodawcy opłata w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
Dla wniosku o udzielenie informacji publicznej nie jest wymagana szczególna forma.
Wniosek o udzielenie informacji publicznej można przekazać do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu w jeden z niżej wymienionych sposobów:
- przesłać pocztą na adres: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu, ul. M. Curie-Skłodowskiej 73-77, 50-950 Wrocław;
- złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej WSSE, adres jak powyżej;
- przesłać pocztą elektroniczną na adres e:mail: wsse.wroclaw@sanepid.gov.pl;
- przesłać adres skrzynki ePUAP: /7366flouh4/SkrytkaESP.
Wniosek pisemny powinien obejmować podanie: imienia i nazwiska (nazwy) podmiotu zainteresowanego, jego dokładnego adresu (miejsca zamieszkania lub siedziby), treści żądania oraz podpisu. Należy wskazać, iż zgodnie z art. 78 § 2 k.c. oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu (zgodnie z regulacją u.p.e.) jest równoważne formie pisemnej.