W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

NFOŚiGW zaprasza na konferencję hybrydową pn.: „Fermentacja bioodpadów – niezbędny komponent systemu”

03.02.2023

W związku z planowanym uruchomieniem nowego programu priorytetowego pn.: „Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny”, który umożliwi finansowanie inicjatyw związanych z budową lub modernizacją instalacji fermentacji bioodpadów – Narodowy Fundusz Ochrony i Środowiska Gospodarki Wodnej zaprasza 8 lutego br. na konferencję hybrydową, która będzie okazją do zapoznania się ze szczegółami programu. W spotkaniu będą uczestniczyć m.in.: wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, prezes Zarządu NFOŚiGW dr Przemysław Ligenza i wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Dominik Bąk.

Grafika ilustracyjna

Bioodpady stanowią cenny, zwiększający się zasób w skali ogólnokrajowej, dlatego muszą być efektywnie zagospodarowywane. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną oraz konieczność podnoszenia bezpieczeństwa energetycznego Polski, należy wykorzystać energetyczny potencjał odpadów komunalnych. NFOŚiGW oferując dofinansowanie ze  środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego odpowiada na realną potrzebę wynikającą z niewystarczających mocy przerobowych w zakresie przetwarzania selektywnie zebranych bioodpadów.

Podczas spotkania eksperci przybliżą nie tylko sposoby składania wniosków o dofinansowanie, ale również – między innymi – tematy związane z fermentacją odpadów komunalnych, selektywną zbiórką bioodpadów czy biogazem. W części warsztatowej będzie można poznać zasady i warunki korzystania z pomocy publicznej, a także uzyskać instrukcje jak „krok po kroku” wypełniać wnioski.

Konferencja będzie wyjątkową okazją do fachowej dyskusji oraz wymiany informacji i opinii na temat  systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Polsce, zwłaszcza w zakresie fermentacji bioodpadów komunalnych czy biogazu z odpadów wykorzystywanego jako OZE.

Swój udział w konferencji można zgłosić za pomocą formularza, który znajduje się tutaj.

Zachęcamy do udziału.

Materiały

Agenda konferencji hybrydowej 08.02.2023​
Agenda​_konferencji​_hybrydowej​_08022023​_aktualna.pdf 0.64MB
{"register":{"columns":[]}}