Ewaluacja
Badanie ewaluacyjne pn.: „Recykling wyeksploatowanych komponentów technicznych odnawialnych źródeł energii oraz akumulatorów pojazdów elektrycznych jako element transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym"
Badanie zostało zrealizowane przez Wroconsult Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu (54-101 Wrocław), przy ul. Siedleckiej 26.
Głównym celem badania była identyfikację/przegląd aktualnego stanu wiedzy w zakresie metod recyklingu wyeksploatowanych komponentów technicznych odnawialnych źródeł energii (szczególnie w zakresie fotowoltaiki i farm wiatrowych) oraz akumulatorów pojazdów elektrycznych a także identyfikacja aktualnego stanu krajowych zdolności recyklingu i ocena potencjału rozwoju.
Materiały
Recykling_wyeksploatowanych_komponentów_technicznych_odnawialnych_źródeł_energii_oraz_akumulatorów_pojazdów_elektrycznychDFE_Recykling_wyeksploatowanych_komponentów_technicznych_odnawialnych_źródeł_energii_oraz_akumulatorów_pojazdów_elektrycznych.pdf 2.79MB
Badanie ewaluacyjne pn.: „Wpływ wykorzystania zwrotnych form finansowania na realizację działań z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w ramach I osi priorytetowej POIiŚ 2014-2020”
Badanie zostało zrealizowane przez LB&E spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Owczarni (05-807 Podkowa Leśna) przy ul. Książenickiej nr 98 oraz FUNDEKO KORBEL, KROK-BAŚCIUK SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie, (02-654), ul. Przejazd, nr 4, lok. 77.
Głównym celem badania była analiza stanu wdrażania instrumentów zwrotnych w ramach POIiŚ z uwzględnieniem aktualnego poziomu zaawansowania wdrażania instrumentów zwrotnych w odniesieniu do formy prawnej beneficjenta, miejsca realizacji inwestycji, wielkości wsparcia, typu inwestycji a także identyfikacja barier w sprawnym wdrażaniu instrumentów.
Materiały
Wpływ_wykorzystania_zwrotnych_form_finansowania_na_realizację_działań_z_zakresu_efektywności_energetycznej_i_ozeDFE_Wpływ_wykorzystania_zwrotnych_form_finansowania_na_realizację_działań_z_zakresu_efektywności_energetycznej_i_oze.pdf 2.17MB
Badanie ewaluacyjne pn.: "Wstępna ocena wpływu I i VII osi POIiŚ 2014-2020 w kontekście uzasadnienia wsparcia projektów w zakresie przesyłu, dystrybucji i wykorzystania gazu w perspektywie unijnej po 2020 roku"
Badanie zostało zrealizowane przez FUNDEKO KORBEL, KROK-BAŚCIUK SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie, (02-654), ul. Przejazd, nr 4, lok. 77.
Głównym celem badania była prezentacja dotychczasowych efektów wykorzystania środków POIiŚ na rozwój polskiego i wspólnotowego rynku gazu, podniesienie poziomu bezpieczeństwa energetycznego, wzrost krajowej konsumpcji gazu oraz uzyskanie efektów środowiskowych generowanych przez projekty wspierające infrastrukturę gazową a także określenie skali potrzeb inwestycyjnych oraz przybliżonej lokalizacji przyszłych inwestycji.
Materiały
DFE_badanie ewaluacyjne_raport1_Raport_końcowy.pdf 2.97MB DFE_załącznik1_do_raportu
Załącznik_1_do_raportu_-_Tabela_wniosków_i_rekomendacji.pdf 0.71MB DFE_załącznik2_do_raportu
Załącznik_2_do_raportu_-_Wybrane_elementy_szczegółowej_charakterystyki_interwencji.pdf 0.93MB DFE_załącznik3_do_raportu
Załącznik_3_do_raportu_-__Oszacowanie_redukcji.pdf 0.40MB DFE_załącznik4_do_raportu
Załącznik_4_do_raportu_-__Narzędzia_badawcze.pdf 1.15MB DFE_załącznik5a_do_raportu
Załącznik_5a_do_raportu_-__SP_powietrze_Nowy_Sącz.pdf 0.82MB DFE_załącznik5b_do_raportu
Załącznik_5b_do_raportu_-_SP_powietrze_Rzeszów.pdf 0.85MB DFE_załącznik5c_do_raportu
Załącznik_5c_do_raportu_-_SP_powietrze_Porównawcze.pdf 1.10MB DFE_załącznik5d_do_raportu
Załącznik_5d_do_raportu_-__SP_projekt_dystrybucja_Kutno-Krośniewice.pdf 0.54MB DFE_załącznik5e_do_raportu
Załącznik_5e_do_raportu_-_SP_projekt_dystrybucja_Szczawnica.pdf 0.66MB DFE_załącznik5f_do_raportu
Załącznik_5f_do_raportu_-__SP_projekt_kogeneracja_Kłodzko.pdf 0.55MB DFE_załącznik5g_do_raportu
Załącznik_5g_do_raportu_-__SP_projekt_dystrybucja_Sochaczew.pdf 0.86MB DFE_załącznik5h_do_raportu
Załącznik_5h_do_raportu_-_SP_powietrze_Zamość.pdf 0.83MB
Badanie ewaluacyjne pn.: "Ocena postępu rzeczowego I i VII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla potrzeb przeglądu śródokresowego, w tym realizacji zapisów ram i rezerwy wykonania"
Badanie zostało zrealizowane przez FUNDEKO KORBEL, KROK-BAŚCIUK SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie, (02-654), ul. Przejazd, nr 4, lok. 77.
Głównym celem badania było dokonanie na potrzeby przeglądu śródokresowego szczegółowej analizy i oceny postępu finansowego i rzeczowego wdrażania I i VII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Materiały
DFE_Ocena _postępu rzeczowego _I_i_VIIOcena_postępu_rzeczowego_I_i_VII_osi_priorytetowej_Programu_Operacyjnego_Infrastruktura_i_Środowisko_2014-2020_dla_potrzeb_przeglądu_śródokresowego,_w_tym_realizacji_zapisów_ram_i_rezerwy_wykonania.pdf 4.48MB
Badanie ewaluacyjne pn.: "Ocena ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w ramach I osi priorytetowej PO IiŚ 2014-2020"
Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Ministerstwa Energii przez IMAPP Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (02-703), przy ul. Bukowińskiej 22b.
Głównym celem badania była ocena trafności i skuteczności wdrażania oraz wsparcia procesu wdrażania działań podejmowanych w ramach objętego badaniem obszaru oraz prezentacja i ocena stopnia realizacji celu ogólnego i celów szczegółowych poddziałania 1.3.3 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Materiały
"Ocena ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energiiEwaluacja_doradztwa_energetycznego_raport_koncowy.pdf 14.11MB
Badanie ewaluacyjne pn.: "Badanie wpływu projektów energetycznych realizowanych w ramach działania 10.1 POIiŚ 2007-2013 na stan infrastruktury i bezpieczeństwa energetycznego w Polsce"
Badanie zostało zrealizowane przez FUNDEKO KORBEL, KROK-BAŚCIUK SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie, (02-654), ul. Przejazd, nr 4, lok. 77.
Głównym celem badania było oszacowanie wpływu projektów energetycznych dofinansowanych z POIiŚ na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Badanie miało na celu określenie szerszego wpływu inwestycji zrealizowanych w ramach POIiŚ, wykraczającego poza realizację wskaźników produktu i rezultatu POIiS 2007-2013. Zbadano m.in. w jaki sposób dofinansowane projekty wpłynęły na zdywersyfikowanie źródeł dostaw oraz na zwiększenie stabilności dostaw energii elektrycznej i gazu do odbiorców.
Materiały
DFE_Badanie raport_wpływu_projektów _energetycznychDFE_Raport_pn_Badanie_wpływu_projektów_energetycznych_realizowanych_w_ramach_działania_101_POIiŚ_2007-2013_na_stan_infrastruktury_i_bezpieczeństwa_energetycznego_w_Polsce.doc 2.56MB
Badanie ewaluacyjne pn.: „Ewaluacja kryteriów i systemu wyboru projektów w ramach I i VII osi priorytetowych POIiŚ 2014-2020”
Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Ministerstwa Energii przez IBC GROUP Central Europe Holding S.A., z siedzibą w Warszawie (00-640), przy ul. Mokotowskiej nr 1 oraz Klub Jagielloński Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie (31-036), przy ul. Przemyskiej nr 6.
Głównym celem badania była bieżąca ocena kryteriów i systemu wyboru projektów w ramach I osi priorytetowej „Zmniejszenie emisyjności gospodarki” i VII osi priorytetowej „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020.
Ewaluacja obejmowała wnioskodawców i beneficjentów realizujących projekty inwestycyjne z zakresu energetyki, w ramach badanych działań I i VII osi POIiŚ 2014-2020.
Materiały
DFE Ewaluacja kryteriów i systemu wyboru projektówDFE_Ewaluacja_kryteriów_i_systemu_wyboru_projektów_w_ramach_I_i_VII_osi_priorytetowych_POIiŚ_2014-2020.pdf 1.76MB
- Ostatnia modyfikacja:
- 21.01.2020 09:26 Karolina Brzozowska
- Pierwsza publikacja:
- 04.04.2019 10:26 Agnieszka Jędryczko