W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pełnomocnictwo

Zgodnie z art. 33 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego pełnomocnikiem może zostać każda osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.

Do każdego zawiązanego stosunku pełnomocnictwa należy dołączyć potwierdzenie opłaty skarbowej.

 

Co powinno zawierać pełnomocnictwo:

Dane osobowe osoby dającej upoważnienie (mocodawcy) i upoważnionej (w tym adres przynajmniej jednej z tych osób) oraz wskazanie zakresu upoważnienia.

Przykład pełnomocnictwa:

Ja … (imię i nazwisko oraz numer PESEL), zamieszkały ... (adres zamieszkania) upoważniam Panią/Pana... legitymującą/legitymującego się dowodem osobistym (seria.... Nr... wydanym przez...) do wszelkich czynności związanych z uzyskaniem zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego.

Należy wskazać również datę i miejsce sporządzenia pełnomocnictwa oraz ewentualnie okres jego obowiązywania.

Pełnomocnictwo musi być własnoręcznie podpisane przez mocodawcę, a jego oryginał przedłożony wraz z zapytaniem.

 


Pamiętaj!

  • Opłaty w wysokości 17 zł za pełnomocnictwo nie uiścisz w siedzibie Biura przy ulicy Czerniakowskiej 100.
  • Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy urzędu miasta/gminy/dzielnicy właściwego terytorialnie dla organu, do którego składane jest pełnomocnictwo.
  • Członkowie rodziny zwolnieni są z wnoszenia opłaty za pełnomocnictwo.
  • W przypadku posługiwania się pełnomocnictwem jesteś zobligowany do jego dołączenia w oryginalne lub urzędowo poświadczonego odpisu pełnomocnictwa. Skany pełnomocnictwa nie są akceptowane.
  • Pełnomocnictwo należy złożyć w języku polskim.

Materiały

Wzór pełnomocnictwa
Wzór​_pełnomocnictwa.doc 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}