W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kujawsko-pomorskie siły PSP wezwane do walki z powodzią na południu kraju. + Aktualizacja

15.09.2024

Na pierwszym polanie kałuża wody, pada deszcz. Dalej pojazdy pożarnicze, w dali fragment strażnicy - widok na wrota garażowe.

15 września 2024 r. o godz. 7.00.

Z Włocławka, wyruszyła kolumna wydzielonych sił i środków PSP woj. kujawsko-pomorskiego do Sieradza. Tam wyznaczono punkt koncentracji dla służb, które oczekiwać mają na dyspozycje co do miejsca docelowego działań ratowniczych na południu kraju.

Skład kolumny to łącznie 11 pojazdów - ratowniczo-gaśniczych, operacyjnych. 2 busy, quad, 2 agregaty pompowe dużej wydajności oraz pompy szlamowe… To także 41 ratowników - część do obsługi sprzętu, część przewidzianych do wszelkiej pomocy potrzebującym.

 

16 września 2024 r. godz. 7.00.

Jest dyspozycja: kierunek: Kędzierzyn – Koźle, woj. opolskie.
Zadysponowano część SiS, tych opartych na sprzęcie - pojazdy, pompy, w tym dwa agregaty pompowe dużej wydajności…

Sekcja „H”, oparta „na ludziach”, pozostaje jeszcze w bazie w Sieradzu.

 

17 września 2024 r. godz. 10.00.

Pozostała część strażaków z regionu stacjonująca w Sieradzu, wyruszyła do Nysy.
To w sumie 5 pojazdów, 22 ratowników. Konkretne zadanie nie zostało im jeszcze wskazane.
Cel główny: obrona miasta
.
 
Uzupełniając: w efekcie rozwoju sytuacji zapadły decyzje o skierowaniu ich w okolice miejscowości Bierawa w pow. kędzierzyńsko-kozielskim (woj. opolskie).Pracują przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych za zbiornikiem Racibórz.
 
19 września 2024 r. godz. 8.00.
 
Z Torunia wyjechał autobus z 40 strażakami z regionu, jako podmiana dla tych, którzy pracują w opolskiem. Pojechali strażacy do obsługi sprzętu, do umacniania wałów przeciwpowodziowych i do wszelkiej innej pomocy...
Po dojedzie lokalizacja ich może okazać się inna.
 
  • Komendant wojewódzki st. bryg. Rafał Świechowicz był gościem Macieja Wilkowskiego w programie Polskiego Radia PiK „Rozmowa Dnia”. Dopytywany o sytuację powodziową i udział strażaków z regionu w działaniach ratowniczych i pomocowych, omówił wszystkie sprawy, wskazując jak ważne i konieczne jest ich zaangażowanie. Całość posłuchasz tutaj➡️ https://www.facebook.com/reel/1065416628283754/?
23 września 2024 r. godz. 8.00.
 
Z Torunia wyjechał autobus z kolejną podmianą - 43 strażaków. Zostali skierowani do działań w woj. opolskim, m. Głuchołazy, Lewin Brzeski. To kontynuacja działań poprzdnich dwóch kompanii.
 
24 września 2024 r. godz. 8.00.
 
Do działań w woj. opolskim skierowano  dodatkowo kontener paliwowy z dwuosobową obsadą.
 
26 września 2024 r. godz. 7.00.
 
Strażacy pracujący w Lewinie Brzeskim wrócili z działań. Ok. 17.00 rozformowali się we Włoclawku i udali do macierzystych jednostek.
 
30 września 2024 r. godz. 7.00.
 
Decyzja sztabu akcji: działania kompanii BRDA i Drwęca na teren powodzi zakończone. Jednostki wracają do bazy. (Na miejscu pozostawiono dla wsparcia kontener paliwowy i kontener sanitarny (z woda pitną), z obsługą.)
 

MJK

 

{"register":{"columns":[]}}