W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KPO GOZ

Status Status: Ogłoszony

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) - Inwestycja: A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Nabór skierowany jest dla dużych przedsiębiorstw samodzielnie realizujących przedsięwzięcie albo konsorcjów, składających się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej organizacji badawczej. MŚP może wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.

Dofinansowanie może zostać udzielone na przedsięwzięcia, których celem jest opracowanie innowacyjnej technologii/rozwiązania (co najmniej w skali kraju) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim). Możliwe do sfinansowania będą również przedsięwzięcia wspierające rozwój technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych.

    • duże przedsiębiorstwa samodzielnie realizujące przedsięwzięcie albo
    • konsorcja, składające się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej organizacji badawczej. W skład konsorcjum mogą wchodzić maksymalnie 3 podmioty, przy czym liderem musi być przedsiębiorstwo. MŚP może wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.
  • Dofinansowanie mogą otrzymać przedsięwzięcia, które obejmują:

    1. prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych,
    2. finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia
    3. finansowanie zakupu infrastruktury B+R.

    Wdrożenie wyników prac B+R może być sfinansowane w ramach przedsięwzięcia albo ze środków własnych.

  • Przedsięwzięcie dofinansowane w naborze musi być zgodne  z zakresem tematycznym naboru, tj.

    dofinansowanie może otrzymać przedsięwzięcie, którego celem jest opracowanie minimum jednej innowacyjnej technologii/rozwiązania (w skali co najmniej krajowej) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim). Możliwe do sfinansowania będą przedsięwzięcia wspierające rozwój technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, których celem będzie stworzenie bardziej wydajnej gospodarki (poprzez m.in. zwiększenie ilości surowców możliwych do ponownego wykorzystania, zmniejszenia ilości surowców pierwotnych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych, a także zmniejszenie ilości odpadów składowanych na składowiskach). 

  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

  • 346 000 000 PLN

    • Minimalna wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 10.000.000 PLN.
    • Maksymalna wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 69.200.000 PLN.
    • Poziom dofinasowania uzależniony jest od wybranego rodzaju pomocy publicznej lub pomocy de minimis w ramach przedsięwzięcia.
    • Data ogłoszenia konkursu lub inicjatywy: 26.07.2024
    • Rozpoczęcie naboru wniosków:  od 08.08.2024 r.
    • Zakończenie naboru wniosków: do 31.10.2024 r. (do godziny 16:00).

    Wyniki oceny zostaną zatwierdzone w terminie 100 dni kalendarzowych od zakończenia naboru, a ich upublicznienie na stronie naboru nastąpi w terminie 7 dni kalendarzowych od zatwierdzenia wyników oceny.

  • Wnioskodawcy mogą składać wnioski wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego IP (link do systemu LSI2.0 – możliwość składania wniosków od  08.08.2024 r.)

  • Wnioski złożone w konkursie są ocenione zgodnie z kryteriami wyboru przedsięwzięć zatwierdzonymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Ocena  wniosków jest jednoetapowa. Ocena dokonywana jest przez ekspertów wchodzących  w skład Panelu Komisji Oceny Projektów (Panel KOP), który tworzą co najmniej trzej eksperci. Wnioskodawca może zostać wezwany do uzupełnienia lub poprawienia wniosku w zakresie określonym przez NCBR. Elementem oceny jest spotkanie z wnioskodawcą oraz członkami konsorcjum (jeśli dotyczy). W jego trakcie wnioskodawca oraz członkowie konsorcjum (jeśli dotyczy) mogą odnieść się do pytań i ewentualnych wątpliwości ekspertów dotyczących projektu.

  • W przypadku nieobjęcia przedsięwzięcia wsparciem, wnioskodawcy przysługuje prawo do złożenia wniosku o ponowną ocenę przedsięwzięcia, zgodnie z Ustawą o prowadzeniu polityki rozwoju oraz Regulaminem Wyboru Przedsięwzięć.

Dokumenty

  • Kontakt

    Punkt Informacyjny

    Tel. 48 22 39 07 170

    Tel. 48 22 39 07 191

    E-mail: info@ncbr.gov.pl

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.07.2024 15:17 Szymon Iwańczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Szymon Iwańczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
KPO GOZ 1.0 26.07.2024 15:17 Szymon Iwańczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}