W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XXV edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości

23.11.2022

Ruszyła jubileuszowa, XXV edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Ma on na celu wyłonienie i promocję najlepszych innowacyjnych rozwiązań naukowców, przedsiębiorców i specjalistów z wielu dziedzin, które mają potencjał, aby zaistnieć na globalnym rynku międzynarodowym.

Polski Produkt Przyszłości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) już po raz 25 ogłosiły konkurs „Polski Produkt Przyszłości”. Inicjatywę od wielu lat wspiera Minister Rozwoju i Technologii.

Do konkursu można zgłaszać wyroby i technologie z dowolnej dziedziny:

  • ułatwiające codzienne życie,
  • automatyzujące procesy produkcji,
  • wspomagające dbanie o zdrowie czy środowisko.

Konkurs prowadzony jest też z myślą o projektach, które osiągnęły już pewien stopień zaawansowania tj. powinny być doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (wymagany poziom gotowości technologicznej co najmniej 6 TRL) albo wdrożone do produkcji nie dłużej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego.

Udział w konkursie

Aplikować mogą (indywidualnie lub wspólnie):

  • uczelnie,
  • instytuty naukowe i badawcze,
  • przedsiębiorcy,

działający na terenie Polski i dysponujący autorskimi prawami majątkowymi do zgłaszanych rozwiązań.

Kategorie konkursowe

  • Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki.
  • Produkt przyszłości przedsiębiorcy.
  • Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy.

Zgłoszone projekty oceniane będą przez ekspertów branżowych pod kątem m.in. poziomu innowacyjności, przydatności cech lub funkcjonalności produktu dla jego użytkowników końcowych, potencjału rynkowego, a także jego wpływu na środowisko.

Nagrody

W każdej z kategorii przyznana zostanie nagroda główna w wysokości 100 tys. zł, a także maksymalnie cztery wyróżnienia po 25 tys. zł.

Kapituła konkursu może przyznać także nagrody specjalne: dla młodego przedsiębiorcy, za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) i za ekoinnowację.

Instytucje reprezentowane w Kapitule mogą przyznać też własne nagrody.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia 2022 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00) na stronie PARP.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Szczegóły konkursu.

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Konkurs jest finansowany  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (poddziałanie 2.4.1. inno_LAB - Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów)."

{"register":{"columns":[]}}