W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Agnieszka Olszewska nowym prezesem Urzędu Zamówień Publicznych

02.08.2024

Wiceminister Jacek Tomczak wręczył dziś Agnieszce Olszewskiej akt powołania na stanowisko Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).

Agnieszka Olszewska nowym prezesem Urzędu Zamówień Publicznych (1)

Obszar zamówień publicznych jest bardzo ważny z punktu widzenia naszej gospodarki. Dziś pracujemy nad jeszcze większą profesjonalizacją tego obszaru. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy zamierzone cele

– powiedział wiceminister Jacek Tomczak wręczając akt powołania.

Bio Agnieszki Olszewskiej

Od ponad 25 lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach stosowania przepisów dotyczących udzielania zamówień publicznych.

Wiedzę o systemie zamówień publicznych zdobywała pracując w Urzędzie Gminy Pomiechówek, w Urzędzie Zamówień Publicznych, w Urzędzie m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów i w Banku Gospodarstwa Krajowego. Odpowiadała również za obszar zakupów w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A., Dalkii Warszawa S.A. oraz w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A.

Była Członkiem Zarządu PGNiG Serwis sp. z o.o., spółki będącej Centrum Usług Wspólnych dla GK PGNiG. Doświadczenie zdobywała również w spółce Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Jest autorką wielu publikacji dotyczących zamówień publicznych. Swoją wiedzą praktyczną od ponad 15 lat dzieli się w trakcie prowadzonych szkoleń dotyczących obszaru zamówień publicznych.

Wielokrotnie uczestniczyła w pracach komisji sejmowych nad projektem nowelizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych

Misją Urzędu Zamówień Publicznych jest zapewnienie potencjalnym wykonawcom szerokiego dostępu do zamówień publicznych na niedyskryminujących zasadach, a także dbanie o przejrzystość i efektywność wydatkowania środków publicznych.  

Działania Urzędu wpływają na podniesienie poziomu innowacyjności i rozwoju polskiej gospodarki, a także jej zrównoważonego rozwoju.

Zadania realizowane przez Urząd:

  • przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących zamówień publicznych oraz opiniowanie projektów aktów prawnych w ramach uzgodnień międzyresortowych;
  • wykonywanie uprawnień kontrolnych Prezesa;
  • analiza funkcjonowania systemu zamówień publicznych w Polsce;
  • upowszechnianie wiedzy z zakresu zamówień publicznych poprzez inspirowanie i organizowanie szkoleń, opracowywanie programów szkoleniowych oraz działalność wydawniczą;
  • wydawanie w formie elektronicznej Biuletynu Zamówień Publicznych, w którym zamieszczane są ogłoszenia przewidziane ustawą;
  • zapewnianie warunków organizacyjnych funkcjonowania środków ochrony prawnej w ramach procedury odwoławczej;
  • zapewnianie obsługi organizacyjno-technicznej Krajowej Izbie Odwoławczej związanej z wykonywaniem przez Izbę jej ustawowych zadań;
  • prowadzenie współpracy międzynarodowej w zakresie zamówień publicznych;
  • zapewnianie zgodność regulacji polskiego systemu zamówień publicznych z prawem europejskim.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}