W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narzędzie IT wspomagające opracowanie bilansu energetycznego klastra energii

W ramach projektu "Przygotowanie koncepcji wdrożenia klastrów energii" finansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 (nr POPT.03.01.00.00-0181/17) Ministerstwo zleciło opracowanie narzędzia wspomagającego opracowanie bilansu energetycznego klastra energii lub innego podmiotu energetyki rozproszonej. Zapraszamy do korzystania z narzędzia, które jest udostępniane w poniżej opisany sposób.

Zrzut ekranu ilustrujący pierwszą kartę narządzia umożliwiającego stworzenie bilansu energetycznego klastra energii lub innego podmiotu

Narzędzie IT do tworzenia bilansu i zarządzania klastrem energii (jak również innych podmiotów) zostało przygotowane w oparciu o Arkusze Google i ma na celu: 

  • prezentację bilansu energetycznego klastra energii (wykresy obrazujące bilans z wielu punktów poboru energii); 
  • pomoc w doborze uczestników klastra energii (zarówno wytwórców jak i odbiorców energii); 
  • kalkulację efektywności ekonomicznej klastra energii; 
  • wsparcie w zarządzaniu klastrem energii. 

Korzystanie z narzędzia nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania, gdy jest ono używane z poziomu przeglądarki internetowej komputera, tabletu lub telefonu. Istnieje również możliwość instalacji dedykowanej aplikacji Arkusze Google na komputerze bądź urządzeniu mobilnym.

Aby otrzymać link do arkusza bilansu należy napisać emaila na adres bilansenergetyczny@klimat.gov.pl, z którego zostanie przesłany link do arkusza.

Poniżej udostępniony został również podręcznik korzystania z narzędzia.

Arkusz jest udostępniane w trybie tylko do odczytu i jest dostępne na Dysku Google. Po kliknięciu w link do narzędzia należy utworzyć kopię arkusza na własnym Dysku Google (wymagane jest posiadanie własnego konta na Dysku Google). W ten sposób arkusz nie jest już w trybie do odczytu i może być dowolnie edytowany przez użytkownika. Dodatkowo użytkownik może utworzony arkusz udostępniać innym użytkownikom, dzięki czemu istnieje możliwość wspólnej pracy online na jednym arkuszu.

Materiały

Podręcznik​_narzędzie​_IT
Podręcznik​_narzędzie​_IT.pdf 3.42MB
{"register":{"columns":[]}}