W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Energetyka wiatrowa na lądzie – premiera raportu

Energetyka wiatrowa na lądzie – premiera raportu
2021-06-16 11:00
 12:30

Tor Wyścigów Konnych Służewiec, 
  • KIEDY

    16 czerwca 2021 (środa)

    godz 11:00 - 12:30

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Serdecznie zapraszamy na premierę raportu UN Global Compact Network Poland „Energetyka wiatrowa na lądzie – założenia reformy i propozycja ustawy” oraz towarzyszącą wydarzeniu konferencję prasową z udziałem kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Grafika dotycząca konferencji prasowej. Znajduje się na niej mikrofon

W spotkaniu udział wezmą:

  • Anna Kornecka, podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii; 
  • Adam Guibourgé-Czetwertyński, podsekretarz stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska; 
  • Kamil Wyszkowski, przedstawiciel, dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland;  
  • Kamila Tarnacka, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.  
    MODERATOR: red. Michał Niewiadomski

Udział w wydarzeniu: Potwierdzenie obecności mailowo lub telefonicznie –marta.rogalska@ungc.org.pl / tel. 690 019 501.

O raporcie

Raport Energetyka wiatrowa na lądzie – założenia reformy i propozycja ustawy zawiera obszerny przegląd obecnych przepisów dotyczących lokowania inwestycji w zakresie elektrowni wiatrowych na lądzie oraz propozycje zmian ustawy - przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W kontekście prezentowanego raportu istotne jest dokonanie zarówno korekty obecnych przepisów, jak również zmiany nastawienia społeczeństwa do elektrowni wiatrowych – aby umożliwić realizację inwestycji w farmy wiatrowe, które mogą stać się istotną konkurencją dla konwencjonalnych źródeł pozyskiwania energii.  

Raport zawiera wypowiedzi przedstawicieli instytucji branżowych, samorządowych, jak również firm z sektora energetyki, bankowości oraz instytucji finansowo-doradczych, które posłużą jako istotny głos doradczy w konsultacjach związanych ze zmianą zapisów tzw. ustawy odległościowej.  

Raport powstał we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwem Aktywów Państwowych. 

{"register":{"columns":[]}}