ITU - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny
28.05.2020
Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ang. International Telecommunication Union – ITU) jest najstarszą na świecie organizacją międzynarodową, która ustanowiona została w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Organizacja została założona w 1865 roku, zrzesza 193 kraje, a jej siedziba znajduje się w Genewie. ITU oprócz siedziby głównej, posiada także dwanaście biur regionalnych, w tym biuro europejskie (również w Genewie), którego dyrektorem jest Polak – Jarosław Ponder.
Zamówienia publiczne Organizacji są kluczową funkcją wspierającą skuteczne wykonywanie mandatu ITU. Udzielane są one na zasadach konkurencji i opierają się na następujących zasadach przewodnich: najlepszego stosunku jakości do ceny, rzetelności, uczciwości i przejrzystości, skutecznej konkurencji oraz interesu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Dział zamówień ITU odpowiedzialny jest za terminowe i skuteczne nabywanie wszystkich towarów i usług, zgodnie z polityką i procedurami Organizacji dotyczącymi zamówień, a także najlepszymi praktykami w zakresie zamówień w ramach Systemu NZ.
Roczna wartość zamówień ITU na towary i usługi wynosi około 50 milionów CHF.
W całym Systemie Narodów Zjednoczonych zamówienia Organizacji stanowiły 0,3% całkowitej wartości zamówień ONZ. Rocznie ITU prowadzi działalność gospodarczą
z około 700 różnymi dostawcami zlokalizowanymi w ponad 80 krajach.
Zamówienia ITU obejmują najczęściej:
- Sprzęt i usługi informatyczne;
- Usługi ubezpieczeniowe;
- Usługi zarządzania podróżami;
- Usługi zarządzania obiektami;
- Usługi w zakresie tłumaczeń i podpisów;
- Usługi doradcze;
- Usługi szkoleniowe;
- Usługi gastronomiczne;
- Materiały biurowe;
- Usługi public relations oraz branding services przy organizacji wydarzeń.
Informacja o procedurze zamówień dostępna jest na stronie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, w zakładce dotyczącej zamówień publicznych: https://www.itu.int/en/procurement/Pages/default.aspx, natomiast oferty zamówień zamieszczane są na platformie United Nations Global Marketplace (UNGM), dostępnej pod adresem: https://www.ungm.org.
- Ostatnia modyfikacja:
- 28.05.2020 15:26 Agata Kubel-Grabau
- Pierwsza publikacja:
- 11.01.2019 10:04 Agata Żołnacz-Okoń