W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już 100 mentorów wspiera przedsiębiorców w projekcie Early Warning Europe

23.01.2019

Projekt Early Warning Europe może poszczycić się już gronem 100 mentorów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w programie Early Warning Europe. To inicjatywa realizowana jako element Polityki Nowej Szansy przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

- Najbardziej wartościowy rozwój gospodarki, to rozwój stabilny i zrównoważony. Jego tempo i jakość zależy w dużej mierze od kondycji finansowej firm. Musimy zadbać o to, aby firmy doznające trudności, a mające szansę na wyjście z kryzysu, nie zmierzały prosto do likwidacji. Trzeba dać im szansę i możliwość odbicia. Celem programu Polityki Nowej Szansy było przygotowanie podstaw do stworzenia kompleksowego systemu wsparcia przedsiębiorców w kryzysie na różnych jego etapach – powiedział Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Wiceszef resortu podkreślił wagę wspólnego projektu PARP i Fundacji Firmy Rodzinne: - Early Warning Europe świetnie w te założenia się wpisuje. Projekt ma zapewnić przedsiębiorcom, którzy stoją u progu sytuacji kryzysowej, spersonalizowane wsparcie o charakterze mentoringowym.

Właściciele firm przeczuwający rychłe nadejście kłopotów po zgłoszeniu trafiają do konsultantów i mentorów poprzez zgłoszenia na stronach internetowych partnerów realizujących projekt w Polsce – Fundacji Firmy Rodzinne (FFR) i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).  O zgłoszeniu wie tylko konsultant, który je odbiera oraz sam zainteresowany pomocą. Jeśli dochodzi do dalszego etapu pomocy, o firmie w kłopotach dowiadują się najwyżej jeszcze dwie osoby, które będą zaangażowana w udzielenie wsparcia (konsultant i/lub mentor).

Prezes Fundacji Firmy Rodzinne Katarzyna Gierczak Grupińska zapewnia, że mentorzy zapraszani są głównie spośród aktywnych przedsiębiorców znajdujących się blisko Fundacji Firmy Rodzinne, zamierzeniem Fundacji było przekierowanie energii właścicieli na działania społeczne. To wpisuje się w naszą misję. W działanie zaangażowali się zresztą również sukcesorzy, którzy fantastycznie dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami. Mentorzy to osoby otwarte i chętne do podejmowania nieoczywistych nowych wyzwań.

Według badań Fundacji Firmy Rodzinne, tylko w 2017 roku zamknięto blisko 5000 spółek i 260 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych. Większość właścicieli tych firm stanęła w obliczu problemów, z którymi nie potrafili sobie sami poradzić. Zaangażowanie do projektu przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w biznesie, znają w praktyce problemy, z którymi przedsiębiorcy mogą się borykać na co dzień, doświadczenie upadków i wzlotów to wartość nie do przecenienia.

 

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.01.2019 09:46 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Pierwsza publikacja:
23.01.2019 09:46 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
{"register":{"columns":[]}}