W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Emilewicz promuje w Poznaniu naukę programowania wśród uczniów szkół podstawowych

11.09.2019

W obecności szefowej MPiT Jadwigi Emilewicz oraz wiceminister cyfryzacji Wandy Buk i wicedyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa Katarzyny Blachowicz podpisano umowę na dofinansowanie programu edukacyjnego „Zaprogramuj przyszłość”.

Minister Emilewicz na lekcji kodowania w Poznaniu

Program edukacji cyfrowej "Zaprogramuj przyszłość" dotyczy prowadzenia zajęć z kodowania wśród uczniów klas 1-3 uczęszczających do poznańskich szkół podstawowych. Jego celem jest zwiększenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów poprzez podniesienie ich umiejętności programistycznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu metodyki nauczania programowania wśród najmłodszych uczniów.
 
- Dzięki takim programom dzieci mogą w przyjazny, bezpieczny i kreatywny sposób zapoznać się z podstawami programowania, a następnie zdobyte umiejętności cyfrowe wykorzystać w edukacji i zabawie. Cieszę się, że uczniowie z klas 1-3 będę mieli wyjątkową okazję nabycia wyjątkowych umiejętności, które pomogą im odnaleźć się w świecie postępujących zmian – podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która uczestniczyła w lekcji kodowania w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu.

Program „Zaprogramuj przyszłość” jest realizowany przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania) we współpracy z Politechniką Łódzką. Stanowi on odpowiedź na rosnące potrzeby współczesnych dzieci, a co za tym idzie ich rodziców i nauczycieli, którzy chcą nadążać za nowymi technologiami. Oferuje najmłodszym internautom tyleż interesujące, co potrzebne cyfrowe treści edukacyjne. Program otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 103 215 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Docelowo ma w nim uczestniczyć 256 nauczycieli oraz ponad 4 tys. uczniów z klas 1-3 z 40 poznańskich szkół podstawowych.

Scenariusze zajęć z programowania oraz inne materiały dydaktyczne są dostępne na platformie edukacyjnej www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}