Ministerstwo Rozwoju i Technologii na GreenPact – European ESG Summit w Poznaniu
29.10.2024
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się GreenPact – European ESG Summit. Uczestnicy wydarzenia rozmawiają m.in. o odpowiedzialności społecznej i zrównoważonym rozwoju. MRiT objęło nad wydarzeniem patronat honorowy.
GreenPact to przestrzeń do dyskusji o wszystkich wymiarach zrównoważonego rozwoju i ESG. Przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, środowiska naukowców oraz reprezentanci agend międzynarodowych rozmawiają m.in. o:
- wyzwaniach klimatycznych i energetycznych dla biznesu i społeczeństwa
- europejskich wymogach wobec przedsiębiorstw
- zielonych i zrównoważonych inwestycjach
- strategii zrównoważonego rozwoju
- ESG dla dużych i małych przedsiębiorców
Podczas dwudniowego wydarzenia odbędzie się ponad 60 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ok. 200 prelegentów. Organizatorzy przewidują udział ok. 1000 uczestników.
Cele Kongresu
Kongres GREENPACT European ESG Summit to połączenie szerokiego spojrzenia na problemy globalne i implementacji rozwiązań na skalę lokalną. Do jego głównych celów należą:
- utworzenie przestrzeni, w której biznes, organizacje rządowe, agendy międzynarodowe i organizacje społeczne podejmą konstruktywny dialog na temat przyszłości świata
- analiza zagadnienia zrównoważonego rozwoju i ESG w kontekście europejskim i globalnym
- otwarcie dyskursu pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, w szczególności tymi spoza ram przepisów krajowych i europejskich regulacji biznesowych
- umożliwienie nawiązania współpracy z różnymi środowiskami, nawet z tymi dotychczas niewidocznymi w dyskusjach o zrównoważonym rozwoju i ESG
MRiT podczas GreenPact
Udział Ministerstwa Rozwoju i Technologii w wydarzeniu to doskonała okazja do zaprezentowania szerokiego spektrum działań resortu na rzecz zrównoważonego rozwoju. To także szansa na podkreślenie zaangażowania Polski w realizację celów Agendy 2030 w wymiarze krajowym.
Na stoisku MRiT odwiedzający będą mogli zapoznać się z różnorodnymi publikacjami ministerstwa, w tym z najnowszą edycją cyklicznego raportu pn. Monitorowanie realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce. Uczestnicy otrzymają możliwość poznania tłumaczenia przewodnika KE po Taksonomii UE oraz FAQ dot. interpretacji kryteriów Taksonomii dla budownictwa i nieruchomości.
Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami dotyczącymi działań MRiT w obszarach: