W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska współprzewodniczyła obradom Komisji Europy Światowej Organizacji Turystyki

25.06.2020

Przyszłość branży turystycznej w czasie i po pandemii koronawirusa – to kluczowe tematy 65. Sesji Komisji Europy Światowej Organizacji Turystyki. W sesji, która po raz pierwszy odbyła się online, uczestniczył wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy na posiedzeniu Światowej Organizacji Turystycznej. Posiedzenie online.
  • Chęć udziału w dyskusji zgłosiło 27. przedstawicieli państw członkowskich Komisji Europy. Polska współprzewodniczyła obradom wraz z Grecją i Mołdawią.

Ministrowie wymienili się informacjami nt. podejmowanych działań, które wspierają branżę turystyczną. Wiceszef MR poinformował o działaniach polskiego rządu, które wspierają rodzimą branżę turystyczną i obejmują szereg narzędzi m.in. z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej PFR.

Każde dziecko w Polsce otrzyma bon na 500 zł, niezależnie od dochodów rodziny, który można wykorzystać wyłącznie w obiektach świadczących usługi turystyczne. Szacujemy, że skorzysta z niego ponad 6 mln dzieci w całej Polsce – poinformował wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Zwrócił także uwagę, że Polska opracowała wytyczne bezpieczeństwa dla poszczególnych sektorów branży turystycznej, tj. obiektów hotelarskich, campingów, gastronomii, organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży i przewodników na temat zasad sanitarnych, które zmniejszą ryzyko zachorowań oraz opracowano poradnik dla podróżnych i organizatorów turystyki.

W dobie pandemii koronawirusa szereg działań promujących turystykę krajową i zagraniczną prowadzi także Polska Organizacji Turystyczna. Należą do nich:

  • kampania „Odpoczywaj w Polsce”, która inspiruje do podróżowania po kraju przygotowaną we współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi;
  • projekt „Turystyczna Szkoła” czyli wirtualne lekcje o atrakcjach turystycznych Polski.

 

{"register":{"columns":[]}}