W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej

02.01.2023

1 stycznia 2023 r. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda powołał na stanowisko Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pana Jana Kuzawińskiego.

Podpisanie dokumentu I

Jan Kuzawiński od września 2017 roku jest członkiem Krajowej Izby Odwoławczej. Od 6 września 2019 roku pełnił stanowisko Wiceprezesa Krajowej Izby Odwoławczej, a od września 2021 r. wykonywał zadania Prezesa Izby.

W latach 2011-2013 r. w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego prowadził postępowania administracyjne i w sprawach o wykroczenia. Po ukończeniu aplikacji ogólnej, w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w 2014 r., rozpoczął pracę w Urzędzie Zamówień Publicznych w Departamencie Kontroli Zamówień Współfinansowanych ze Środków UE. W 2016 r. uzyskał status urzędnika mianowanego służby cywilnej.

Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Krajowa Izba Odwoławcza

Rolą Krajowej Izby Odwoławczej jest rozpoznawanie odwołań wnoszonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Krajowa Izba Odwoławcza istnieje od 2007 r. W jej skład wchodzi obecnie 44 członków. Są oni niezawiśli i związani wyłącznie przepisami obowiązującego prawa. Muszą posiadać wyższe wykształcenie prawnicze oraz wyróżniać się wiedzą z zakresu zamówień i prawa cywilnego, a także posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie w tym zakresie. Zajmują się orzekaniem w sprawach odwoławczych, wydawaniem postanowień o uchyleniu zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze oraz podejmowaniem uchwał w sprawie zastrzeżeń do wyników kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W zakresie wykonywania czynności określonych ustawą korzystają z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

5 grudnia 2007 r. Krajowa Izba Odwoławcza zastąpiła w rozpoznawaniu odwołań Zespoły Arbitrów. KIO pełni funkcję stałego organu, którego zadaniem jest rozpoznawanie w pierwszej instancji odwołań od niezgodnych z prawem czynności lub zaniechań zamawiających w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych.

{"register":{"columns":[]}}