W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia organizowane w czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

02.09.2024

Zapraszamy na: 1. szkolenie - Zostań dostawcą armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce – szkolenie dla polskich przedsiębiorców. 2. Szkolenie na temat warunków, zasad i możliwości realizacji zamówień na towary i usługi ogłaszane przez organizacje międzynarodowe systemu Narodów Zjednoczonych, Grupy Banku Światowego, banków rozwojowych i inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem przetargów ogłaszanych na rzecz Ukrainy

Szkolenia odbędą się w trakcie XXXII MSPO na terenie Targów Kielce program targów

1.    Zostań dostawcą armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce –  w dniu 4 września o godzinie  13:30  w Sali G3

Aktualnie istnieje w Polsce kilkanaście baz wojskowych, w których stacjonuje armia amerykańska. Ponieważ pobyt armii amerykańskiej w Polsce finansowany jest ze środków publicznych USA, w bazach obowiązują przepisy amerykańskie dotyczące zamówień publicznych.
Szkolenie ma za zadanie w jak najbardziej przystępny sposób przedstawić kroki, które należy wykonać, aby zarejestrować się jako dostawca rządu USA. W czasie szkolenia zostaną przedstawione:
a)     przepisy dotyczące zamówień publicznych w USA, w tym tak istotne dla przedsiębiorców regulacje dotyczące podatku VAT.
b)    najczęstsze kategorie towarów i usług zamawianych przez wojsko amerykańskie;
c)    procedurę zamówień publicznych obowiązującą w USA wraz ze szczegółowym instruktażem jak należy i w jakiej kolejności wypełnić i złożyć dokumenty, aby zostać zarejestrowanym dostawcą rządu USA oraz jak dokonywać aktualizacji rejestracji.
d)    szczegółową informacją jak wyszukiwać pasujące przetargi, na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach o zamówieniach, szczególnie z uwzględnieniem branży, której dotyczy szkolenie
e)    szczegółową informacją jak przygotować ofertę, jakie informacje są najważniejsze, jakie rozwiązania prawne i finansowe mają zastosowanie

2.    Szkolenie na temat warunków, zasad i możliwości realizacji zamówień na towary i usługi ogłaszane przez organizacje międzynarodowe systemu Narodów Zjednoczonych, w dniu 5 września 2024 r o godzinie 10:00 w Sali E1

Każdego roku organizacje międzynarodowe rozpisują przetargi o wartości kilkudziesięciu miliardów USD. W zależności od profilu organizacji spektrum poszukiwanych towarów oraz usług może być bardzo szerokie i obejmować na przykład: żywność i towary rolne, produkty medyczne, sprzęt i usługi z sektora budownictwa, transportu, energii i górnictwa, czy gospodarki wodno-sanitarnej, usługi doradcze i szkoleniowe.
W związku z wojną w Ukrainie wiele organizacji międzynarodowych, w tym instytucje działające w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, Grupy Banku Światowego czy takie instytucje finansowe jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny są niezwykle aktywne i oferują wsparcie oraz pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy oraz wsparcie systemowe dla instytucji ukraińskich.
Bieżąca, nieprzerwana pomoc humanitarna dla Ukrainy oznacza tysiące zamówień oraz kontraktów dla firm z całego świata, w tym z Polski. Siłą rzeczy, z racji położenia geograficznego polski biznes może stać się wiodącym graczem na rynku ukraińskim.
Ponadto, swoje przedstawicielstwa, bazy logistyczne i magazyny otworzyły na terenie Polski różne instytucje, głównie działające w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, takie jak: Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji czy Światowa Organizacji Zdrowia. Swoje biuro w Polsce otwiera również Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Usług Projektowych (UNOPS). Podstawowym jego zadaniem będzie zarządzanie systemem zamówień publicznych dotyczących odbudowy Ukrainy oraz prowadzenie projektów z nią związanych.

Szkolenie będzie obejmować następujący zakres:
a)    najczęstsze kategorie towarów i usług zamawianych przez wybrane organizacje międzynarodowe, w tym te zamawiane na potrzeby wspierania Ukrainy
b)    procedurę zamówień publicznych obowiązującą w wybranych organizacjach międzynarodowych systemu Narodów Zjednoczonych (ze wskazaniem różnic w procedurach poszczególnych organizacji), Grupy Banku Światowego. banków rozwojowych i inwestycyjnych (np. EBOR, EBI) wraz ze szczegółowym instruktażem jak należy i w jakiej kolejności wypełnić i złożyć dokumenty, aby zostać zarejestrowanym w odpowiednich bazach przetargowych.;
c)    szczegółową informacją jak wyszukiwać pasujące przetargi, na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach o zamówieniach;
d)    szczegółową informacją jak przygotować ofertę, jakie informacje są najważniejsze, jakie rozwiązania prawne i finansowe mają zastosowanie.

Oba szkolenia są bezpłatne i nie wymagają rejestracji

 

{"register":{"columns":[]}}