W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym - podsumowanie projektu oto-GOZ

Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym - podsumowanie projektu oto-GOZ
2021-11-22 09:00
 

, 
Grafika z napisem: oto-GOZ podsumowanie projektu. Z prawej strony rysunek kuli ziemskiej z symbolami, np. roweru, domu, roślin.

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję Ministerstwa Rozwoju i Technologii  pn. „Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym - podsumowanie projektu oto-GOZ”, która odbędzie się 22 listopada br. i będzie transmitowana online.

Kliknij, aby przejść do rejestracji

Jest to wydarzenie wieńczące trzyletni rządowy projekt OTO-GOZ współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w I konkursie programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG. Celem projektu było opracowanie systemu wskaźników pomiarowych, umożliwiających ocenę postępu w transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wpływu gospodarki cyrkularnej na rozwój społeczno-gospodarczy na poziomie mezoekonomicznym (regionów) i makroekonomicznym (gospodarki narodowej). Projekt realizowany jest przez konsorcjum, którego Liderem jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a pozostali partnerzy to Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Główny Urząd Statystyczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Podczas konferencji poznamy wyniki projektu na poziomie rządowym, regionalnym i biznesowym oraz rządowe plany transformacji w kierunku cyrkularnym. 

W programie wydarzenia między innymi międzyresortowy panel z udziałem przedstawicieli ministerstw kluczowych dla wdrożenia GOZ w Polsce, sesja poświęcona miastom i regionom oraz prezentacje najciekawszych polskich rozwiązań cyrkularnych. Zaplanowano również prezentacje z perspektywy międzynarodowej, np. jak mierzyć światowy poziom cyrkularności z udziałem Fundacji Circle Economy oraz jak skutecznie aplikować o środki unijne na rozwiązania z obszaru GOZ. 

Materiały

Agenda spotkania GOZ
agenda​_konf​_GOZ​_v7.pdf 0.61MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}