W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki III sierpniowej rundy konkursowej w ramach Programu Ministra „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości"

11.10.2023

Laureatami trzeciej rundy konkursu zostali:

  1. Generator Pomysłów Sp. z o. o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej Cyfrowe technologie (Digi Tech)

Zaproponowane rozwiązanie to zaawansowany silnik AI,  tworzący cyfrowe konstrukty osobowości na potrzeby programowania i rozwoju gier. Prototyp został stworzony w oparciu o silnik generatywnej AI ChatGPT. Rozwiązanie zostanie zastosowane w pierwszej kolejności w branży rozrywkowej, tj. produkcji gier i mediów, ale ma potencjał wykorzystania również w innych branżach.

  1. SUPRAI INNOVATION Sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej Cyfrowe technologie (Digi Tech)

Firma zaproponowała produkt SuprAI , czyli platformę do inteligentnej optymalizacji jakości kodu programistycznego i zasobów IT. SuperAI ma przyczynić się do minimalizacji kosztów oprogramowania niskiej jakości na rynku IT.

  1. Moneykey sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej Cyfrowe technologie (Digi Tech)

Rozwiązanie polega na integracji e-paragonów (cyfrowy zamiennik papierowych paragonów) z istniejącymi aplikacjami konsumenckimi. Propozycja odpowiada na problem gromadzenia i przechowywania paragonów oraz powtórnego wykorzystania danych na nich zapisanych.

  1. REAKTO PROSTA SA w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej Cyfrowe technologie (Digi Tech)

System Szybkiego Reagowania REAKTO jest infrastrukturą składającą się z sieci bezobsługowych stacji dokujących i floty dronów, wspieranych dedykowanym oprogramowaniem i autorskim Systemem Inteligentnego Zarządzania Zasilaniem. Projekt umożliwia przyspieszenie czasu interwencji ochroniarskiej, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ograniczenie liczby nieuzasadnionych interwencji.

  1. ALX Sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej Cyfrowe technologie (Digi Tech)

Zgłoszony system polega na raportowaniu czasu pracy pracowników oraz danych przedsiębiorstwa wykorzystując technologię blockchain. Propozycja  ta odpowiada na wyzwanie rynkowe, jakim jest brak rozliczalności działań pracowników oraz braku narzędzi do precyzyjnego mierzenia ich produktywności.

  1. Norbert Izdebski usługi programistyczne w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)

Firma zaproponowała serię robotów opartych na autorskiej nawigacji sterującej oraz oprogramowaniu mających zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Przykładem jest robot do  zastosowania jednocześnie w wielu miejscach w obrębie gospodarstwa, np. przy podgarnianiu paszy. Rozwiązanie adresuje potrzebę usprawnienia pracy w rolnictwie i przemyśle.

  1. Rebread Sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)

Rozwiązanie zaproponowane przez Rebread Sp. z o.o. z zakresu technologii żywności usprawniające proces zachowania niesprzedanego pieczywa na potrzeby rynku spożywczego i kosmetycznego. Z odpadu ma powstać użyteczny surowiec np. napoje bezalkoholowe, napoje alkoholowe, hodowla pleśni jadalnych Koji, kosmetyki.

  1. VivaDrive Polska sp. z.o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)

Projekt VivaDrive jest innowacją w obszarze analityki Big Data oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach przemysłowych. VivaDrive umożliwia transformację flot lekkich i ciężkich oraz sieci transportowych pod kątem obniżenia emisyjności oraz optymalizacji kosztowej.

  1. PROSTA EDUKACJA Sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

Innowacją jest platforma online Prosta Edukacja wykorzystująca AI do prowadzenia zajęć ruchowych i intelektualnych dla dzieci i młodzieży. Jest to cykl zajęć, w którym użytkownik powtarza ćwiczenia. Mechanizm oparty na AI ma korygować poprawność wykonywanych zdań. Platforma odpowiada na problem zaburzeń koordynacji ruchowej dzieci.

  1. JOY BOX Sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

MunchGO! to aplikacja, która wspiera rodziców w wyborze diety dla ich dzieci. Dzięki niej dzieci uczą się zdrowo przygotować  posiłki i zdrowo jeść, np. ucząc się poprzez zabawę (komunikacja głosowa i wizualna) dobierać odpowiednie składniki. Aplikacja odpowiada na problem żywieniowy w społeczeństwie.

  1. Minds Of Hope sp. z o.o. w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

Aplikacja VAST to Wirtualny Asystent w Terapii stresu i lęku fobii społecznej. Aplikacja wspiera diagnozowanie poziomu dyskomfortu psychicznego w sytuacji lęku społecznego, odpowiadając tym samym na . poważny i narastający po pandemii covid problem zaburzeń lękowych w społeczeństwie.

  1. Projekt zgłoszony przez zespół studentów: M. Kalinka (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), A. Małuszek (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), J.Cichomski (Politechnika Warszawska), Y. Harbar (Politechnika Warszawska) w kategorii „Technologie jutra”, w ścieżce tematycznej sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety (AI4US).

Projekt polega na stworzeniu Chatbota analizującego i wyszukującego dane i pliki z zasobów korporacji z wykorzystaniem Dużych Modeli Językowych (LLM). Rozwiązanie odpowiada na problem przeciążenia informacyjnego i poznawczego pracowników korporacji.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
11.10.2023 14:26 Justyna Gorzoch
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Justyna Gorzoch
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Wyniki III sierpniowej rundy konkursowej w ramach Programu Ministra „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości" 1.0 11.10.2023 14:26 Justyna Gorzoch

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}