Zamówienia OECD
19.05.2020
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zrzesza 38 najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata. Wysokość wydatków poniesionych przez OECD na zakup towarów i usług dostarczanych przez podmioty trzecie wynosi ok. 130 mln euro. Organizacja poszukuje w szczególności kontrahentów zapewniających: usługi intelektualne (konsultanci, doradcy), sprzęt i usługi IT, usługi z zakresu publikacji i komunikacji, usługi konferencyjne oraz usługi ogólne, zwłaszcza z zakresu zarządzania nieruchomościami i zakupu wyposażenia.
Za stronę organizacyjno-prawną przetargów OECD odpowiedzialna jest Centralna Grupa ds. Zaopatrzenia OECD (ang. Central Purchasing Group – CPG). Zamówienia udzielane przez OECD odnoszą się do kategorii takich jak:
- Market consultation (konsultacje rynkowe):
- przy zamówieniach o wartości poniżej 30 000 euro, wymagana jest co najmniej 1 oferta;
- przy zamówieniach o wartości od 30 000 do 150 000 euro wymagane są co najmniej 3 oferty.
- Calls for tenders (wezwanie do składania ofert przetargowych) – przy zamówieniach o wartości powyżej 150 000 euro, wymaganych jest co najmniej 5 ofert.
Zamówienia, których wartość przekracza 1500 euro muszą być złożone w formie pisemnej lub poprzez zawarcie kontaktu. Kontroli podlegają jedynie oferty przetargowe, a organem weryfikującym jest Komisja ds. Zamówień (ang. Procurement Board – PB).
Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w przetargach OECD zachęcamy do regularnego śledzenia informacji o aktualnych zamówieniach, które pojawiają się na stronach Organizacji. Zachęcamy również do rejestracji w bazie dostawców, z której korzystają komórki organizacyjne OECD przy dokonywaniu zamówień. Jest to wymóg niezbędny, aby móc ubiegać się o zamówienia OECD.
Materiały
Baza dostawców i aktualnych zamówień OECDInformacje o systemie zamówień OECD
Stałe Przedstawicielstwo RP przy OECD w Paryżu
- Ostatnia modyfikacja:
- 31.05.2021 11:26 Agata Kubel-Grabau
- Pierwsza publikacja:
- 27.12.2018 11:16 Monika Waćkowska-Kabaczyńska