W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zaproszenie na webinarium z ministrem Michałem Kurtyką – polskim kandydatem na sekretarza generalnego OECD – czwartek, 12 listopada, godz.14:00

12.11.2020

Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska jest jednym z dziesięciu kandydatów na sekretarza generalnego OECD. Oficjalną kandydaturę ministra Kurtyki, podczas ostatniej wirtualnej Sesji Ministerialnej Rady OECD, która odbyła się w dniach 28 – 29 października, przedstawił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Okazją do zapoznania się z polską wizją dla OECD będzie webinarium pt. „Challenges for the OECD – Reconstruction and Climate”, które odbędzie się z inicjatywy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych już dzisiaj o godz. 14:00.

OECD-logo_dyrector

„New Growth” to program mądrej odbudowy gospodarczej w świecie wyzwań związanych z najpoważniejszym kryzysem gospodarczym, jaki zna nasza epoka – pandemią COVID-19. O tym wokół jakich priorytetów jest zbudowany program polskiego kandydata będzie można przekonać się w rozmowie dr Patrycji Sasnal z PISM z ministrem Michałem Kurtyką w trakcie webinarium pt. „Challenges for the OECD – Reconstruction and Climate”na kanale YouTube Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych: https://www.youtube.com/user/PolandPISM. 

Minister Michał Kurtyka jest absolwentem inżynierii w Ecole Polytechnique we Francji, ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiada tytuł doktora ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Posługuje się językiem angielskim i francuskim.
Doświadczenie naukowe, liczne publikacje, długoletnie projektowanie i zarządzanie strategiczną transformacją biznesową w sektorze komercyjnym (w tym w firmach technologicznych typu start-up oraz w dużych polskich przedsiębiorstwach użyteczności publicznej), doprowadzenie jako przewodniczący COP 24 w 2018 roku do jednogłośnego przyjęcia przez 196 państw katowickiego Rulebook’a oraz rozległe krajowe i międzynarodowe doświadczenie w kształtowaniu polityki wyróżniają go na tle innych kandydatów na to stanowisko jako architekta i dalekowzrocznego wizjonera.
Proces wyborczy na stanowisko sekretarza generalnego OECD powinien zakończyć się na wiosnę 2021 r. decyzją o wyłonieniu najlepszego kandydata, który obejmie swoją funkcję od 1 czerwca 2021 roku. 
 

{"register":{"columns":[]}}