W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Grupy docelowe

FAMI

Projekt jest skierowany przede wszystkim do obywateli Ukrainy, w tym uchodźców wojennych z Ukrainy i to oni z założenia będą stanowić zdecydowaną większość Beneficjentów Końcowych projektu.

Beneficjentami końcowymi projektu będą również Obywatele Państw Trzecich składający wszelkiego rodzaju wnioski do Wojewody Zachodniopomorskiego, czyli:

1. Cudzoziemcy nie będący obywatelami UE, przebywający na terytorium RP legalnie, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2017 r. poz. 2206 z późn. zm.):

• na podstawie wizy, o której mowa w art. 60 ust. 1 pkt. 4-6, 9-13, 17, 18a-21, 23-25,

• na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy, pobyt stały (art. 195, z wyjątkiem ust. 1 pkt 6a, jednak wyłączenie to nie dotyczy osób, które otrzymały zgodę na pobyt ze względów humanitarnych),

• lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE (art. 211),

• na podstawie dokumentu potwierdzającego posiadanie zgody na pobyt tolerowany o nazwie „zgoda na pobyt tolerowany” (art. 226 ust. 5),

• zgody na pobyt ze względów humanitarnych.

2. Dzieci ww. osób (nie będące obywatelami UE) urodzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz dzieci obywateli Ukrainy przebywających na terytorium RP zgodnie z art. 32 ustawy o cudzoziemcach od dnia 24.02.2022 r. Pozostałe dzieci podlegają, odpowiednio, warunkom z punktów 1, 3, 4, i 6.

3. Cudzoziemcy przebywający na terytorium RP w ramach ruchu bezwizowego.

4. Małżonkowie, wstępni oraz zstępni osób należących do grup ww. 1-4 oraz 7 i 8, w takim zakresie jaki jest konieczny do skutecznej realizacji działań, w tym będący obywatelami Polski lub innych krajów Unii Europejskiej.

5. Osoby, nie będące obywatelami UE, przebywające na terytorium RP legalnie, które złożyły wniosek o:

• udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy (art. 108),

• udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt stały (art. 206),

• udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej (art. 223),

• przedłużenie wizy Schengen lub wizy krajowej (art. 87), w którym uzasadnienie jest zgodne z jednym z następujących celów wskazanych w art. 60 ust. 1: pkt. 4-6, 9-13, 17, 18a-21, 23-25,

• przedłużenie okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego na terytorium RP (art. 300) i uzyskały w dokumencie podróży odcisk stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia.

6. Cudzoziemcy nie będący obywatelami UE, przebywający na terytorium RP legalnie, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz.U. 2006 nr 144 poz. 1043):

• na podstawie prawa pobytu przez okres dłuższy niż 3 miesiące (art. 18) lub prawa pobytu stałego (art. 43).

7. Od 1 stycznia 2021 obywatele Wielkiej Brytanii legalnie przebywający na terytorium Polski.

{"register":{"columns":[]}}