Skalowanie dobrych praktyk
Status: Rozstrzygnięty
W ramach tego działania dofinansowanie otrzymają projekty, które w największym stopniu przyczynią się do zwiększenia stopnia oraz poprawy umiejętności korzystania z Internetu (w tym e-usług publicznych), w szczególności poprzez:
- rozwój kompetencji cyfrowych umożliwiających stworzenie popytu na Internet oraz TIK,
- nabycie umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu, jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych,
- stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.
Cel
W ramach konkursu dofinansowanie mogą uzyskać projekty przewidujące realizację działań szkoleniowych ukierunkowanych na rozwój kompetencji cyfrowych. W celu uzyskania najbardziej efektywnego rezultatu, możliwe będzie wykorzystanie innych, aniżeli stacjonarne kursy i szkolenia, form przekazywania wiedzy, które będą integrować oraz angażować ich uczestników, wykorzystując przy tym dostępne narzędzia TIK. W tym kontekście dopuszczalne są projekty kompleksowe łączące różnorodne formy dotarcia do ostatecznego odbiorcy.
Dla kogo
Do konkursu mogą przystąpić:
- organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. 2016 r., poz. 1817),
- JST oraz ich związki i stowarzyszenia,
- instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku,
- partnerstwa pomiędzy powyższymi podmiotami.
Budżet i poziom dofinansowania
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektu w niniejszym konkursie wynosi 35 000 000,00 PLN, która stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (84,63%) oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa (15,37%).
Kwota alokacji zostaje podzielona na 3 grupy projektów w następujący sposób:
- kwota w wysokości 10 000 000,00 PLN przeznaczona jest na dofinansowanie projektów realizowanych na terenie jednego województwa lub mniejszym,
- kwota w wysokości 10 000 000,00 PLN przeznaczona jest na dofinansowanie projektów realizowanych na terenie więcej niż jednego województwa do sześciu województw,
- kwota w wysokości 15 000 000,00 PLN przeznaczona jest na dofinansowanie projektów realizowanych na terenie powyżej sześciu województw, w tym projektów o zasięgu ogólnopolskim.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 100% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu.
Harmonogram konkursu
Ogłoszenie konkursu: 30.08.2018
Nabór prowadzony jest w 3 rundach konkursowych. Wnioski o dofinansowanie należy składać w następujących terminach:
- Pierwsza runda – od 30 września 2018 do 31 grudnia 2018
- Druga runda – od 1 stycznia 2019 do 28 lutego 2019
- Trzecia runda – od 1 marca 2019 do 31 maja 2019
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektu przyjmowane będą w formie elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U z 2016 r. poz. 1579), za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc03.cppc.gov.pl.
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie przy użyciu formularza elektronicznego, dostępnego pod adresem: https://generator.cppc.gov.pl/.
Zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych tutaj.
Pytania i odpowiedzi
Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Działania 3.1 POPC można przesyłać na adres e-mail: konkurs3.1-dobrepraktyki@cppc.gov.pl.