Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie oraz w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie
Jak co roku 11 listopada w częstochowskiej Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny odprawiana została Msza Święta w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.
Mszę odprawił i homilie wygłosił metropolita częstochowski abp Wacław Depo. "Niepodległość jest i zawsze była związana z katolickością, a ona od ponad 1056 lat, od chrztu narodu, nikomu Polski nie zabiera, a obecność na Ziemi w postaci tysięcy kościołów, klasztorów, kaplic, przydrożnych krzyży i figur świadczy nie o opresji katolickiej, tylko powiązaniu wiary i życia, które Polskę zbudowały".
W uroczystości Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. dr Piotr Placek, poczet sztandarowy CS PSP oraz kompania honorowa. Delegacja CS PSP uczestniczyła w uroczystościach na Placu Władysława Biegańskiego w Częstochowie, gdzie odczytany został apel pamięci i oddana została salwa honorowa przez żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Na koniec uroczystości złożone zostały wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
Komendant Centralnej Szkoły wraz z kadetami złożyli również wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II, tablicy kpt. Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc. Hołd oddano również w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W uroczystościach udział wzięli częstochowscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, wojska, policji i straży pożarnej, stowarzyszenia i instytucje miejskie, środowiska patriotyczne oraz mieszkańcy Częstochowy.
Także na terenie Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie upamiętniono 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystego apelu st. bryg. dr Piotr Placek Komendant Centralnej Szkoły PSP, zebrana kadra Szkoły oraz kadeci w asyście Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oddali hołd tym wszystkim, którzy walczyli za wolność i niepodległość naszego kraju. Dokonano również uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt i odśpiewania hymnu Polski.