W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

35 lat programu Erasmus+ – V Kongres Edukacji z udziałem wiceminister Marzeny Machałek

27.10.2022

Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek uczestniczyła w V Kongresie Edukacji. Wydarzenie było okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+.

Wiceminister Machałek stoi przy mównicy, przed nią wypełniona ludźmi ciemna sala a za nią na ścianie napis V Kongres Edukacji.

– Gratuluję programu, gratuluję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że z powodzeniem koordynuje wdrażanie tego programu do polskich szkół, placówek oświatowych i uczelni. Cieszę się, że realizacja tego programu będzie rozszerzona – mówiła wiceminister podczas uroczystości.

Jak wskazywała Sekretarz Stanu w MEiN, dwukrotny wzrost budżetu programu Erasmus+ to szansa na pogłębienie współpracy samorządów, placówek oświatowych i biznesu: – 28 mld euro to jest naprawdę zasadnicza zmiana, którą będzie można wykorzystać dla dobra polskiej edukacji, dla dobra biznesu, polskiej gospodarki i rozwoju społecznego – dodała wiceminister.

V Kongres Edukacji

Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji jest umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji. Podczas wydarzenia odbyły się m.in. sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach edukacyjnych oraz sesje w ramach Erasmus+ Sport i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

Organizatorem Kongresu jest Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki. Podczas wydarzenia zaplanowano wręczenie nagród w konkursie European Language Label, EDUinspiracje oraz Europejskiej Nagrody za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

35-lecie programu Erasmus+

Kongres Edukacji był okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Mobilność studentów, uczniów, nauczycieli dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Podczas wydarzenia zaprezentowano m.in. statystyki najczęściej wybieranych kierunków przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w przedsięwzięciu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}