Wiadomości
-
20.12.2024Powołania dla nowych członków Rady Narodowego Centrum NaukiMinister nauki Dariusz Wieczorek osobiście wręczył powołania nowym członkom Rady NCN. Ich kadencja potrwa do 14 grudnia 2028 roku. Odbyło się również pierwsze posiedzenie Rady, na którym został wybrany nowy przewodniczący oraz szefowie komisji stałych Rady.
-
20.12.2024Zwiększenie subwencji dla 5 polskich uczelniMinister Nauki ogłosił zwiększenie subwencji dla polskich uczelni, wyłonionych w konkursie w ramach prestiżowej inicjatywy UE. Dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na rozwój potencjału dydaktycznego i badawczego tych ośrodków.
-
20.12.2024Kodeks etyki pracownika naukowego Polskiej Akademii NaukMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera działania na rzecz promowania standardów etycznych w środowisku naukowym. Zachęcamy do zapoznania się z uchwałą Polskiej Akademii Nauk dotyczącą kodeksu etyki pracownika naukowego.
-
19.12.2024Droga ku równym szansom fundamentem nowoczesnej naukiW ramach cyklu „Ministerialne Forum Debaty Akademickiej”, w siedzibie resortu nauki odbyło się sympozjum naukowo-praktyczne pod hasłem „Równe traktowanie w sektorze szkolnictwa wyższego i nauki”. W spotkaniu uczestniczyło szerokie grono uczestników – zarówno przedstawicieli środowisk akademickich, jak i reprezentantów instytucji publicznych zaangażowanych w działania na rzecz równości.
-
17.12.2024MNiSW zacieśnia współpracę z instytucjami partnerskimi w Wielkiej BrytaniiW ramach zacieśniania współpracy z instytucjami partnerskimi wiceminister Andrzej Szeptycki wziął udział w Polsko-Brytyjskim Forum Naukowym, spotkał się w Londynie z Ministrem Stanu w Ministerstwie Nauki, Innowacji i Technologii UK a także z ambasadorem RP w Londynie.
-
17.12.2024Zagraniczni Absolwenci Uczelni Polskich na Rynku PracyW Krakowie miała miejsce konferencja pod hasłem „Zagraniczni Absolwenci Uczelni Polskich na Rynku Pracy”. Gospodarzem tego wydarzenia była Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, a współorganizatorem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz polityki, tworząc przestrzeń do debaty na temat umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego oraz integracji zagranicznych absolwentów na rynku pracy.
-
16.12.2024W ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w przyszłym roku odbędą się Europejskie Targi Nauki w Poznaniu16 grudnia Minister Nauki Dariusz Wieczorek i rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska oraz prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski podpisali list intencyjny w sprawie organizacji Europejskich Targów Nauki. Wydarzenie rozpocznie się 3 czerwca 2025 roku i potrwa do 6 czerwca.
-
16.12.2024Wizyta w Krakowskim Instytucie Technologicznym – Sieć Badawcza ŁukasiewiczWiceminister Maria Mrówczyńska spotkała się z zarządem Krakowskiego Instytutu Technologicznego Sieci Badawczej Łukasiewicz. Podczas wizyty zwiedziła zaplecze badawcze i zapoznała się z działalnością jednostki.
-
13.12.2024Podsumowanie działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w pierwszym roku od powołania: rekordowe nakłady, wsparcie dla studentów i rozwój naukiPierwszy rok Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod kierownictwem ministra Dariusza Wieczorka przyniósł wiele pozytywnych zmian. Rekordowe nakłady na szkolnictwo wyższe i naukę, inicjatywy wspierające studentów, prace nad nowelizacją kluczowych ustaw oraz rozwój infrastruktury badawczej, to tylko niektóre z osiągnięć resortu. Podczas konferencji prasowej minister podsumował działania, które wpłynęły m.in. na jakość kształcenia i rozwój infrastruktury badawczej.
-
13.12.2024Współpraca nauki i biznesu w obszarze inżynierii produkcji oraz jubileusz Centrum Przedsiębiorczości i Transferu TechnologiiZielona Góra była gospodarzem konferencji pod hasłem „Współpraca nauki i biznesu w inżynierii produkcji”. Wydarzenie zbiegło się z jubileuszem 25-lecia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z ramienia MNiSW udział wzięła wiceminister Maria Mrówczyńska, podkreślając wagę współpracy między nauką a gospodarką.