Wiadomości
-
21.11.2024Minister Nauki przyznał nagrody 6 wybitnym naukowczyniomSześć wyjątkowych polskich badaczek zostało nagrodzonych podczas gali 24. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. W uroczystości wziął udział minister nauki Dariusz Wieczorek. - Bardzo zależy nam, aby kobiet w nauce było więcej - podkreślił minister.
-
21.11.2024Wizyta ministra nauki Dariusza Wieczorka w Lublinie, podczas II Ogólnopolskiego Forum Kultury StudenckiejII Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej zgromadziło animatorów kultury, managerów projektów artystycznych, przedstawicieli szkół wyższych oraz studentów z całego kraju. W spotkaniu wziął udział minister Dariusz Wieczorek, który podkreślił, jak duże znaczenie ma wspieranie inicjatyw młodych twórców w kształtowaniu przyszłości polskiej nauki oraz kultury.
-
20.11.2024Q&A z ministrem nauki z okazji Międzynarodowego Dnia StudentaW Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z Dariuszem Wieczorkiem, ministrem nauki z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta. Wśród kwestii, które podnieśli studenci znalazły się m.in. praktyki wykorzystania narzędzi AI, plany dotyczące zmian w systemie wizowym dla studentów, sytuacja mieszkaniowa studentów, wynagrodzenia przyszłych naukowców i współpraca nauki z biznesem.
-
19.11.2024IV konferencja sprawozdawcza programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” z udziałem wiceministra Marka GzikaSekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik otworzył na Politechnice Śląskiej w Gliwicach czwartą edycję konferencji sprawozdawczej uczelni biorących udział w pierwszym konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” (IDUB).
-
19.11.2024Wiceminister Andrzej Szeptycki otworzył konferencję podsumowującą program „Badania stosowane”W ADN Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja podsumowująca program „Badania stosowane”. Organizatorem spotkania było Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Research Council of Norway. W uroczystym otwarciu wydarzenia wziął udział podsekretarz stanu w MNiSW Andrzej Szeptycki.
-
19.11.2024Otwarcie nowoczesnego laboratorium w Centrum Inżynierii Środowiska ICiMB SBŁ w OpoluW Opolu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego laboratorium w Centrum Inżynierii Środowiska, działającym w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. W wydarzeniu uczestniczyła podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska, która podkreśliła znaczenie inwestycji dla rozwoju badań naukowych i ochrony środowiska.
-
18.11.2024Konferencja „The Role of Research in Developing Policies Towards Reducing Inequalities and Building Resilience in Europe” z udziałem wiceministra Andrzeja SzeptyckiegoPodsekretarz stanu w MNiSW wziął udział w konferencji dotyczącej roli badań naukowych w rozwijaniu polityk zmniejszających nierówności i wzmacniających odporność w Europie. Wydarzenie odbyło się w Szkole Głównej Handlowej i zgromadziło przedstawicieli środowisk akademickich oraz ekspertów z dziedziny polityki spójności, migracji, technologii, rynku pracy i rozwoju makroekonomicznego.
-
18.11.2024Stypendyści programu Banach NAWA uczcili Międzynarodowy Dzień Studenta17 listopada w Warszawie odbyło się spotkanie studentów zagranicznych z 25 krajów, uczestników programu Banach NAWA, którzy od roku studiują w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta. Na miejscu obecny był podsekretarz stanu w MNiSW Andrzej Szeptycki.
-
17.11.2024List Ministra Nauki z okazji Dnia StudentaZ okazji Międzynarodowego Dnia Studenta Minister Nauki Dariusz Wieczorek wystosował list do studentów.
-
17.11.2024Międzynarodowy Dzień Studenta: Jak resort nauki wspiera młode talenty17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Studenta. To doskonała okazja, by docenić młode pokolenie naukowców, które stanowi fundament przyszłości Polski. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nieustannie inwestuje w rozwój młodzieży akademickiej poprzez zróżnicowane programy promujące innowacyjność, zdobywanie wiedzy i współpracę z przemysłem. Wśród licznych inicjatyw warto wyróżnić takie przedsięwzięcia jak „Doktorat Wdrożeniowy”, „Perły Nauki II”, „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” czy „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”.