Powrót

Blisko 427 tys. nauczycieli zgłoszonych do szczepień!

16.02.2021

Mija kolejny dzień zapisów na szczepienia dla nauczycieli. Do tej pory w I i II etapie zgłosiło się blisko 427 tys. nauczycieli ze szkół i placówek, a także nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Od wczoraj, czyli od początku przyjmowania zgłoszeń w II etapie, zarejestrowało się już prawie 158 tys. nauczycieli, z czego około 30 tys. to nauczyciele akademiccy.

Grafika z tekstem: Prawie 158 tys. nauczycieli zarejestrowanych w II etapie (od 15.02.2021), blisko 427 tys. nauczycieli zgłoszonych do szczepienia w I i II etapie.

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 18 lutego. Przypomnijmy, że do rejestracji uruchomione są dwa systemy. Jeden dla nauczycieli ze szkół i placówek, czyli System Informacji Oświatowej oraz drugi POL-on, w ramach którego dane zbierane są za pośrednictwem Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokonują rektorzy uczelni, natomiast w przypadku nauczycieli szkół i placówek oświatowych – chętnych rejestruje dyrektor.

Więcej informacji na temat zasad rejestracji

{"register":{"columns":[]}}