European Rover Challenge 2018 – krok do kariery w branży kosmicznej
26.02.2018
Nowa lokalizacja, dwie równoległe kategorie zawodów, konkurencje przygotowane w oparciu o wytyczne z dokumentów projektowych agencji kosmicznych takich jak NASA czy ESA oraz szansa na wzięcie udziału w analogowej misji marsjańskiej na Półwyspie Arabskim – to wszystko czeka na uczestników jednego z największych w Europie wydarzeń robotyczno-kosmicznych.
ERC 2018, 14-16 września 2018 roku
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
www.roverchallenge.eu
European Rover Challenge to największe w Europie wydarzenie robotyczno-kosmiczne, które wraz z University Rover Challenge, należy do Rover Challenge Series – ligi najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie.
Do konkursu zapraszamy zespoły z całego świata – formuła ERC STUDENT i ERC PRO.
Zawody ERC skierowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników szkół wyższych. Zadaniem stojącym przed zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który uzyska najwyższą punktację w konkurencjach symulujących eksplorację Marsa.
W tym roku oprócz tradycyjnej formuły ERC Student, uruchomiona zostanie zupełnie nowa formuła ERC Pro, by dać uczestnikom zawodów możliwość prezentacji projektów bardziej zaawansowanych technologicznie. Formuła przeznaczona jest przede wszystkim dla start-upów, firm, grup badawczych i osób pracujących w dziedzinie robotyki kosmicznej. Dzięki temu również drużyny studenckie będą miały okazję do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z bardziej doświadczonymi zespołami.
ERC to doskonała okazja do zaprezentowania uczelni i projektów realizowanych przez studentów, to możliwość rozszerzenia realizowanych przez uczelnie wymagań programowych o praktyczne doświadczenie w tworzeniu dokumentacji zgodnej z wymaganiami NASA i ESA, rozwiązywania na bieżąco pojawiających się w czasie zawodów wyzwań technicznych. To także okazja do nawiązania współpracy ze specjalistami z firm sektora kosmicznego oraz możliwość bezpośredniego spotkania z potencjalnymi sponsorami, pracodawcami i inwestorami.
Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wydarzenie wzbogacone zostanie o strefę pokazów naukowo-technologicznych, dedykowaną wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat kosmosu i związanych z nim technologii, a także nawiązać ciekawe kontakty biznesowe, nawet w przestrzeni warsztatowej.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Mathworks oraz Austriackie Forum Kosmiczne (OeWF), które przygotowało wyjątkową nagrodę dla zwycięzców ERC Student 2018 – udział członków zespołu i ich łazika w analogowej misji AMADEE 2020 na Półwyspie Arabskim.
Organizatorami wydarzenia są Europejska Fundacja Kosmiczna oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, Muzeum Przyrody i Techniki, a także Mars Society Polska.
Poprzednie trzy edycje, obejmujące przede wszystkim zawody łazików marsjańskich oraz pokazy naukowo-technologiczne, zgromadziły w sumie ponad 70 tysięcy widzów. W zawodach wzięło udział przeszło 700 zawodników z 15 krajów świata, w tym Australii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Egiptu, Nepalu i Polski. Wśród gości specjalnych poprzednich edycji znaleźli się m.in. dr Harrison Schmitt (misja Apollo 17) – ostatni człowiek, który stanął na Księżycu, dr Robert Zubrin – założyciel i prezes Mars Society oraz dr Gianfranco Visentin – Szef Działu Automatyki i Robotyki w Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Rejestracja ERC STUDENT i ERC PRO już ruszyła i potrwa do końca marca.
Szczegółowe informacje na temat zawodów, dokumentacji i rejestracji można znaleźć na stronie ERC.
Materiały
Rover Challenge - serwis ERC (Link otworzy się w nowym oknie)Rover Challenge - serwis ERC (Link otworzy się w nowym oknie)
- Ostatnia modyfikacja:
- 22.12.2023 17:56 administrator gov.pl
- Pierwsza publikacja:
- 22.12.2023 17:56 administrator gov.pl