W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

European Rover Challenge 2018 - zaproszenie dla wystawców

30.04.2018

Zapraszamy serdecznie uczelnie, koła naukowe, organizacje non-profit i wszystkie podmioty realizujące projekty z zakresu nowych technologii, robotyki, inżynierii, STEM i STEAM do udziału w największym w Europie wydarzeniu robotyczno-kosmicznym - European Rover Challenge 2018.

14-16 września 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się 4. edycja European Rover Challenge.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności. Głównym elementem wydarzenia są, cieszące się prestiżem już od pierwszej edycji w 2014 roku, międzynarodowe zawody robotów marsjańskich, w których młodzi inżynierowie z najlepszych uczelni z całego świata rywalizują w konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa. Do tegorocznej edycji swoje zgłoszenia nadesłało 65 drużyn reprezentujących aż 20 krajów z całego świata. 

Ważną częścią European Rover Challenge, wyróżniającą projekt na tle innych, tego typu wydarzeń organizowanych na świecie, jest włączenie do jego programu Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych dedykowanej szerokiej publiczności. Jej celem jest pobudzanie zainteresowania i popularyzacja wiedzy o nowych technologiach, najnowszych badaniach, eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz korzyściach płynących z technologii kosmicznych dla ogółu społeczeństwa. W tym roku pieczę nad organizacją Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych sprawuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy serdecznie uczelnie, koła naukowe, organizacje non-profit i wszystkich, którzy realizują projekty z zakresu nowych technologii, robotyki, inżynierii, STEM i STEAM do prezentacji swoich projektów i osiągnięć w ramach Strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych ERC. Do Państwa dyspozycji są namioty o standardowej powierzchni z dostępem do mediów i wyposażeniem umożliwiającym przygotowanie stanowiska wystawienniczego.

Wystawcy mają możliwość zorganizowania interaktywnych pokazów, doświadczeń przeprowadzanych na oczach widzów lub przy aktywnym udziale publiczności, warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz działań angażujących całe rodzin. Ważne jest by działania popularyzatorskie w ramach Strefy Pokazów pobudzały kreatywności widzów i  pokazały, jak ważne w dzisiejszym świecie jest przekraczanie utartych schematów w myśleniu o relacjach między różnymi dziedzinami nauki i wykorzystywaniu ich zdobyczy w sposób pośredni lub bezpośredni dla ogółu społeczeństwa.

Udział w ERC to także okazja do promocji swoich osiągnięć oraz nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami biznesu, nauki, agencji kosmicznych, administracji i mediów. Poprzednie trzy edycje ERC cieszyły się bardzo dużą popularnością. Odwiedziło je łącznie ok. 70 tysięcy osób, a informacje na temat wydarzenia ukazały się w blisko 5 tysiącach publikacji.

Rejestracja Wystawców już trwa. Zgłoszenia można wysyłać tutaj.

Szczegółowe informacje na temat zawodów i strefy pokazów naukowo-technologicznych znajdują się na stronie ERC: European Rover Challenge 2018.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Państwa zgłoszenia!

Materiały

Serwis Rover Challenge (Link otworzy się w nowym oknie)
Rover Challenge - serwis ERC (Link otworzy się w nowym oknie)
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.12.2023 18:20 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
22.12.2023 18:20 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}