W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

29.10.2024

Sekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik uczestniczył w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw - jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie, poświęconych tematyce sektora MŚP. Spotkanie było okazją do dialogu między przedsiębiorcami, przedstawicielami administracji publicznej, naukowcami i ekspertami z wielu dziedzin, oferując im przestrzeń do wymiany doświadczeń i budowania sieci kontaktów.

Pod niebieską ścianą na krzesłach siedzi pięć osób, drugi z prawej wiceminister Gzik mówi do trzymanego w ręku mikrofonu.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to największe w Europie wydarzenie dedykowane firmom z sektora MŚP. Od 2011 roku pełni rolę platformy, która umożliwia zdobywanie nowej wiedzy, wymianę poglądów oraz inspiracji, a także budowanie relacji biznesowych. W ciągu trzynastu dotychczasowych edycji w przedsięwzięciu uczestniczyły dziesiątki tysięcy przedsiębiorców i ekspertów z całego świata.

Uczestnikami spotkania są nie tylko przedstawiciele sektora biznesowego, ale także osoby związane z administracją rządową i samorządową, instytucjami otoczenia biznesu, a także ze światem nauki i kultury.

W kongresie wziął udział wiceminister Marek Gzik, który wskazał na znaczenie współpracy między nauką a biznesem. – Jesteśmy w trakcie głębokiej transformacji gospodarczej. Nie osiągniemy sukcesu bez zaangażowania i udziału nauki polskiej. Jako kraj nie jesteśmy już krajem siły roboczej i ta konkurencyjność na rynkach międzynarodowych sprawia, że jeśli chcemy tam być i odgrywać znaczącą rolę, musimy być innowacyjni. Aby tak było, ta współpraca na styku nauka-biznes musi być coraz lepsza, bo to gwarantuje dużo lepsze efekty. Sytuacja polskiej nauki od lat jest dość trudna i zaniedbana finansowo. Ministerstwo próbuje to teraz naprawiać. Silna gospodarka generuje przychody, co w dalszej perspektywie może być źródłem inwestycji w różne potrzeby społeczeństwa – mówił sekretarz stanu w MNiSW.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}