W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gala finałowa Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury” z udziałem wiceministra Tomasza Rzymkowskiego

01.07.2021

29 czerwca br. wiceminister Tomasz Rzymkowski uczestniczył w gali finałowej I Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”. Wydarzenie zorganizowało Kuratorium Oświaty w Poznaniu we współpracy Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Grupa dzieci stojących przed budynkiem. Dzieci mają medale, w rękach trzymają teczki z dyplomami. Po prawej stronie wiceminister Rzymowski, profesor Jan Żaryn i przedstawiciele organizatorów przedsięwzięcia.

Konkurs o Ignacym Janie Paderewskim 

– To pokazuje, jak młodzi ludzie pragną wzrastać w tej naszej, polskiej tożsamości narodowej, jak dumni są z tego powodu, że są Polakami – powiedział wiceminister Tomasz Rzymkowski, podkreślając duże zainteresowanie przedsięwzięciem wśród młodych ludzi. 

Na konkurs „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury” napłynęło ponad 1000 zgłoszeń z 12 krajów. Tematy konkursowe dotyczy różnych sfer aktywności Paderewskiego, m.in. jako: pianisty i wirtuoza, kompozytora, polityka, męża stanu i filantropa, mecenasa sztuki i architektury, inspiracji dla twórców, patrona (odznaczeń, nagród, tytułów). 

Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ogólnokształcących szkół muzycznych I i II stopnia, szkół muzycznych I i II stopnia, pozostałych szkół artystycznych oraz polskich szkół za granicą.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego, jego działalności politycznej, wkładu w odzyskanie niepodległości, a także zainteresowanie młodych ludzi jego twórczością artystyczną. 

Konkurs zorganizowało Kuratorium Oświaty w Poznaniu we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. W przygotowanie przedsięwzięcia włączyły się także Akademia Muzyczna w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! 

Foto: Kuratorium Oświaty w Poznaniu 
 

{"register":{"columns":[]}}