W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości – kolejne środki dla publicznych uczelni zawodowych

30.03.2021

W ramach projektu Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości 10 publicznych uczelni zawodowych skorzysta ze wsparcia finansowego. Środki są przeznaczone na poprawę jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Wsparcie jest kierowane do uczelni, które w 2021 r. nie uzyskały finansowania w ramach Dydaktycznej inicjatywy doskonałości. Łącznie na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 10 mln zł.

Po lewej stronie fragmenty kolorowych ramek. Po prawej stronie, na szarym tle przypominającym tekturę, napis Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości

Kolejne środki finansowe dla publicznych uczelni zawodowych 

Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości to kolejny program wspierający publiczne uczelnie zawodowe. Projekt jest skierowany do tych jednostek, które w 2021 r. nie uzyskały finansowania w ramach Dydaktycznej inicjatywy doskonałości, ale ich absolwenci dobrze radzą sobie na rynku pracy (wg raportów ELA), a uczelnie podejmują wysiłki na rzecz poprawy jakości kształcenia. Łącznie na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 10 mln zł. 

Warunki udziału w przedsięwzięciu zostały przedstawione w Komunikacie Ministra Edukacji i Nauki.  

Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości – założenia przedsięwzięcia 

Założenia projektu powstały na bazie analizy efektów Dydaktycznej inicjatywy doskonałości oraz dostrzeżenia pozytywnych skutków oddziaływania tego wsparcia na jakość pracy uczelni, przede wszystkim w okresie zmian organizacyjno-dydaktycznych wymuszonych pandemią COVID-19. 

W czasie narastającego zagrożenia epidemicznego wyzwaniem dla publicznych uczelni zawodowych było kontynuowanie kształcenia w nowych warunkach, szczególnie prowadzenie kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Doświadczenia z tego okresu stały się impulsem do wypracowania nowych, często niezwykle innowacyjnych rozwiązań. Dotyczyły one zarówno kwestii dydaktycznych, jak i organizacyjnych. Celem Inicjatywy wsparcia dążenia do doskonałości jest wspieranie tych zmian. 

Lista publicznych uczelni zawodowych spełniających warunki  udziału w  przedsięwzięciu pn. Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości

  1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
  2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie
  3. Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach
  4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
  5. Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
  7. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
  8. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
  9. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. E. F. Szczepanika w Suwałkach
  10. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu
{"register":{"columns":[]}}