W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności – budowanie mostów między nauką a biznesem

22.10.2024

W Gliwicach odbyły się 18. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności. Wydarzenie skierowane było do studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych szkół wyższych, a także uczniów szkół średnich. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktów między pracodawcami a potencjalnymi kandydatami do pracy oraz osobami planującymi założyć własną firmę. Uczestnicy mogli również poznać możliwości rozwoju kompetencji zawodowych i społecznych. W wydarzeniu wziął udział sekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik.

Na tle niebieskiej ścianki stoi grupa kilku osób, przed nimi wiceminister Gzik mówi do trzymanego w ręku mikrofonu, z boku na wózku inwalidzkim kobieta w białym ubraniu, obok na podłodze leży biały pies.

Spotkanie wiceministra Marka Gzika z prezydium Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP

W ramach wydarzenia wiceminister Marek Gzik spotkał się z prezydium Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP, aby omówić najważniejsze tematy związane z rozwojem biur karier oraz ich rolę w przygotowaniu studentów do zawodowego startu. Sekretarz stanu w MNiSW podkreślił konieczność budowania współpracy pomiędzy uczelniami a otoczeniem biznesowym. Resort nauki kładzie szczególny nacisk na poprawę jakości edukacji praktycznej, co ma bezpośrednio wpłynąć na lepsze perspektywy zawodowe dla studentów. – Rynek pracy powinien określać zakres i kierunki kształcenia na polskich uczelniach. Wykorzystamy potencjał studenckich BKS, instytucji o dużym znaczeniu dla kreowania sylwetki absolwenta, jako spełnienie oczekiwań biznesu. Biura te mają do spełnienia ważną misję w poszukiwaniu pracy dla studentów, analizowaniu karier absolwentów oraz reagowania na dynamicznie zmieniający się rynek pracy - mówił wiceminister Gzik.

Integracja środowiska akademickich z otoczeniem gospodarczym

Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności to wydarzenie o szerokim zasięgu, skierowane do studentów, absolwentów i pracowników naukowych, a także uczniów szkół średnich. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie platformy do nawiązywania kontaktów między młodymi kandydatami do pracy a pracodawcami, którzy szukają nowych talentów. Targi to także przestrzeń dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. W ramach tegorocznej edycji spotkania uczestnicy mogli skorzystać m.in. z porad ekspertów na temat komercjalizacji technologii i rozwijania własnych pomysłów biznesowych. Dostępne były również specjalne strefy doradcze z symulacjami rozmów kwalifikacyjnych oraz konsultacje CV. Nie zabrakło też punktów wsparcia tj. Centrum Zdrowia Psychicznego, które oferowało porady związane z utrzymaniem równowagi psychicznej w środowisku pracy i nauki.  

Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie zarówno w biznesie, jak i w badaniach naukowych.

Perspektywy rozwoju

Targi były również okazją do oceny perspektyw dalszej współpracy między uczelniami a pracodawcami oraz rozwoju nowych inicjatyw wspierających młodych ludzi w wejściu na rynek pracy. Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja przyczyni się do jeszcze ściślejszego zintegrowania środowiska akademickiego z biznesem i pomoże uczestnikom w podejmowaniu decyzji dotyczących ich ścieżki zawodowej i edukacyjnej.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}