Konferencja „Łukasiewicz: 2000 miejsc pracy dla innowatorów” z udziałem wiceministra Wojciecha Murdzka
25.11.2022
Konferencja „Łukasiewicz: 2000 miejsc pracy dla innowatorów” zgromadziła blisko 200 przedstawicieli studenckich kół naukowych, a także finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych pracujących w Sieci Badawczej Łukasiewicz. W wydarzeniu uczestniczyli także Sekretarz Stanu w MEiN Wojciech Murdzek, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz poseł na Sejm RP Jadwiga Emilewicz.
– 2000 miejsc pracy to mówienie o ludziach, którzy tę pracę będą mogli podjąć. Zdajemy sobie sprawę, że kierowanie tej oferty przede wszystkim do ludzi młodych jest niezwykle wyjątkowym przedsięwzięciem – mówił wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek podczas konferencji.
Sekretarz Stanu wskazał również na inicjatywy MEiN, które wspierają młodych ludzi w praktycznym zdobywaniu wiedzy, eksperymentowaniu, nauce przez doświadczanie. Są wśród nich flagowe programy Ministra Edukacji i Nauki, takie jak m.in. „Laboratoria Przyszłości” oraz „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”: – Dzięki środkom przeznaczonym na rozwój kół naukowych, studenci jeżdżą po całym świecie. Miałem okazję spotkać się z kołem naukowym, które przywiozło ze Stanów Zjednoczonych osiem medali, w tym złote. Zdeklasowali rówieśników z całego świata. To jest właśnie pasja – podkreślił wiceminister.
Sekretarz Stanu w MEiN wskazał, że oferty pracy dla młodych ludzi to szansa na ich zaangażowanie we współtworzenie lepszego wizerunku Polski. Będzie miało to wpływ na poprawę jakości funkcjonowania całego społeczeństwa: – Trzymam kciuki, aby to ambitne przedsięwzięcie odniosło sukces – osobisty i zbiorowy – dodał.
Łukasiewicz Sieć Badawcza
Od czterech lat Sieć Badawcza Łukasiewicz wspiera rozwój polskich firm. Działa w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesowym, współpracuje z przedsiębiorcami oferując rozwiązania, które usprawniają i unowocześniają prowadzenie ich działalności. Sieć pomaga polskim firmom tworzyć nowe produkty oraz sprawia, że technologie są tańsze i efektywniejsze. Naukowcy i inżynierowie realizują wyzwania rzucane przez przedsiębiorców.
Obecnie w wyniku procesów przekształceniowych w sieci jest 26 instytutów. Łukasiewicz skupia 4500 naukowców i inżynierów, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania pozwalające uzyskać przewagę w biznesie.