W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mechanizmy wsparcia dla polskich uczelni w uzyskiwaniu funduszy z programów badawczych UE – seminarium w Brukseli z udziałem wiceministra Macieja Gduli

31.10.2024

W Brukseli odbyło się seminarium informacyjne pt. „Mechanizmy wsparcia dla polskich uczelni w uzyskiwaniu funduszy z programów badawczych UE”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Nauki. W spotkaniu uczestniczył podsekretarz stanu w MNiSW Maciej Gdula oraz prof. Patrycja Matusz, Pełnomocniczka Ministra Nauki do spraw europejskich i prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej.

Wiceminister Gdula stoi na sali, mówi do trzymanego w ręku mikrofonu, za nim czerwona ścianka.

Seminarium zgromadziło rektorów, prorektorów oraz przedstawicieli polskich uczelni. Jego głównym celem było zapoznanie nowej kadencji władz polskich uczelni, odpowiedzialnych za naukę i rozwój, z możliwościami pozyskiwania funduszy z unijnych programów badawczych. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak skuteczniej realizować zadania w obszarach takich jak innowacje, badania i rozwój, współpraca nauki z przemysłem, transformacja cyfrowa, zielona gospodarka oraz rozwój kadr.

Wyzwania polskich uczelni w pozyskiwaniu funduszy z programów badawczych UE

Seminarium poświęcone było tematom związanym z wyzwaniami polskich uczelni w pozyskiwaniu funduszy z programów badawczych Unii Europejskiej oraz roli Polski w kształtowaniu polityki naukowej UE. Dyskutowano o priorytetach w obszarach badań i innowacji oraz o możliwościach zaistnienia polskiego środowiska naukowego w kontekście prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2025 roku. Przedstawiono także dobre praktyki w projektach badawczo-rozwojowych, współpracę uczelni z przemysłem oraz metody skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych na internacjonalizację badań i rozwoju.

Organizatorem seminarium była Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}