W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Dariusz Wieczorek podczas gali finałowej Akademickich Mistrzostw Menedżerskich

14.06.2024

W Warszawie odbył się finał Akademickich Mistrzostw Menedżerskich - konkursu biznesowego dla studentów w Polsce. W finałowej rozgrywce udział wzięło 10 najlepszych zespołów, które wyłonione zostały spośród 195 zespołów reprezentujących 86 uczelni z całego kraju. Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Ministra Nauki.

Widok od tyłu na salę, przy kilku stolikach siedzą grupki młodych ludzi, przed nimi z przodu sali minister Wieczorek stoi za mównicą i mówi do mikrofonu, za nim wielki ekran.

Inwestowanie w rozwój kompetencji menedżerskich młodego pokolenia jest kluczem do sukcesu gospodarczego kraju. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest kształcenie liderów, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku oraz wspierać innowacyjność i efektywność poszczególnych sektorów. - Polska potrzebuje wykwalifikowanych menedżerów zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie powinny być kontynuowane. Edukacja młodych ludzi w dziedzinach ekonomii i finansów jest bardzo potrzebna – mówił podczas uroczystości wręczenia medali minister Dariusz Wieczorek.

Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie

Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie to dla studentów okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia biznesowego. Wielki finał poprzedziła 5 tygodniowa rozgrywka eliminacyjna, do której przystąpiło rekordowa liczba 195 zespołów z 86 uczelni z całej Polski. Studenci wcielali się w rolę właścicieli wirtualnych biur podróży, podejmując decyzje związane z ofertą, zatrudnianiem pracowników, marketingiem czy sprzedażą. Zespoły analizowały wyniki, wyciągały wnioski i wprowadzały korekty do swoich strategii biznesowych.

Jak wyglądały rozgrywki finałowe?

Areną zmagań finalistów była Branżowa Symulacja Biznesowa Revas – Agencja interaktywna. Decydująca rozgrywka została rozpisana na 6 rund decyzyjnych. Zadaniem studentów było podejmowanie decyzji biznesowych w ograniczonym czasie. Z każdą rundą uczestnicy mieli do przeanalizowania więcej danych, co sprawiało, że rywalizacja była coraz bardziej ciekawa i ekscytująca.

Drużyny finałowe i zwycięzcy

Do eliminacji finałowych przystąpiło 10 zespołów. Tytuł zwycięzcy otrzymały 3 z nich.

Wśród najlepszych drużyn znalazły się:

  • Rejvach (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Wydział Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu w składzie: Aniela Fałek, Mateusz Nosek, Roksana Łakoma, Opiekun: dr hab. inż. Piotr Krajewski)
  • WMJ Holiday (Politechnika Świętokrzyska – Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego w składzie: Jakub Barucha, Weronika Marzec, Miłosz Majchrzyk, Opiekun: dr Tomasz Banasik)
  • Łaptechwile (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza – Wydział Ekonomii i Zarządzania w składzie: Kamil Biskup, Kamila Głowacz, Adam Dusza, Opiekun: dr Anna Miarecka)

W rozgrywkach finałowych uczestniczyli:

  • FIRST TRAVEL (Uniwersytet Łódzki – Wydział Filia w Tomaszowie Mazowieckim w składzie: Kacper Dąbrowski, Patrycja Gliszczyńska, Kinga Wielec, Opiekun: dr hab. Noemi Modnicka)
  • LǚxOR VOYAGÉ (Uniwersytet Gdański – Wydział Ekonomiczny w składzie: Aleksander Setnik, Jan Szwindowski, Magdalena Kicior, Opiekun: mgr Przemysław Wysiński)
  • El Dorado (Uniwersytet SWPS – Wydział Psychologii w Katowicach w składzie: Jakub Kołsut, Kajetan Cybulski, Wojciech Buda, Opiekun: dr hab. Agata Chudzicka-Czupała)
  • Laguna (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Wydział Ekonomiczny w składzie: Marcel Marszewski, Jolanta Szablewska, Nazarij Stepaniuk, Opiekun: dr Dawid Jabkowski)
  • ADF (Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – Wydział Wychowania Fizycznego w składzie: Maksymilian Palczewski, Kacper Piotrowicz, Michał Saczuk, Opiekun: dr Agnieszka Muszyńska)
  • Go Global (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w składzie: Weronika Górecka, Paulina Kaczorek, Natalia Kalińska, Opiekun: dr Ryszard Lorenczewski)
  • High Flight (Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim – Wydział Ekonomiczny w składzie: Daniel Sanocki, Sławomir Sobieszek, Daria Podgórska, Opiekun: dr Andrzej Kuciński)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Inwestowanie w rozwój Waszych kompetencji menedżerskich jest kluczem do osobistej kariery. Jesteście liderami przyszłości, a Wasze umiejętności i pasja są inspiracją dla innych. Jest to mocny fundament, na którym można budować lepszą przyszłość.

Życzymy Wam dalszych sukcesów, wytrwałości i nieustannego rozwoju. Niech zdobyte podczas konkursu doświadczenia i wiedza prowadzą Was do jeszcze większych osiągnięć, a przyszła kariera zawodowa będzie pełna wyzwań, które z odwagą i kreatywnością pokonacie.

Organizator

Organizatorem konkursu jest firma Revas, specjalizująca się w tworzeniu Branżowych Symulacji Biznesowych. Swoimi działaniami pomagają wykładowcom w przejściu od nauczania „o biznesie” do rzeczywistego „nauczania biznesu”. Symulacje firmy pozwalają studentom prowadzić wirtualne firmy podczas zajęć, co umożliwia im zdobycie praktycznych umiejętności w bezpiecznym, pozbawionym ryzyka środowisku.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}