W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja programu „Sportowa Klasa” z udziałem ministra Przemysława Czarnka

15.05.2022

Inauguracja programu szkolno-sportowego to główny cel wizyty z Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. W spotkaniu uczestniczyli także minister Łukasz Schreiber oraz wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempiński.

Minister Edukacji i Nauki podczas wizyty w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

Inauguracja programu szkolno-sportowego

– Projekt „Sportowa Klasa” jest znakomity. Wspomaga zajęcia sportowe w polskich szkołach. To niezwykle cenna inicjatywa, zwłaszcza teraz, po pandemii. „Sportowa klasa” jest jednym z tych pomysłów, które są na wagę złota – powiedział minister Czarnek.

Przedsięwzięcie pn. Program badawczy wsparcia naborów do klas o profilu sportowym – „Sportowa Klasa” to inicjatywa nastawiona na wsparcie rozwoju sportowego młodych ludzi. Projekt będzie prowadzony przez Fundację Aktywnego Rozwoju od początku nowego roku szkolnego w formie pilotażu. 

Założeniem programu jest utworzenie sieci zajęć sportowych, które będą odbywać się w 100 placówkach oświatowych zlokalizowanych we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Miejsca realizacji zajęć zostaną ustalone we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty na zasadzie otwartego systemu zgłoszeń.

Na realizację przedsięwzięcia „Sportowa Klasa” Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy pół miliona złotych w ramach programu „Nauka dla społeczeństwa”.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku

Szkoła Podstawowa im Mikołaja Kopernika w Sicienku od lat zapewnia wysoki poziom nauczania, prowadzi innowacje pedagogiczne oraz stosuje aktywne formy nauczania.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku otrzymała wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programów „Laboratoria Przyszłości” (60 tys. zł), „Aktywna Tablica” (w 2018 r. – 14 tys. zł, w 2021 r. – 35 tys. zł), „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” (w 2017 r. – 4 tys. zł, w 2021 r. – 4 tys. zł) oraz „Posiłek w szkole i w domu” (w 2019 r. – ponad 30 tys. zł).

Wideo

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}