W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Nauki Dariusz Wieczorek przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

22.12.2023

Minister Dariusz Wieczorek podczas świątecznego spotkania kierownictwa ministerstwa z pracownikami otrzymał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekazując lampiony ze Światłem Pokoju do szkół, uczelni, szpitali, urzędów i domów, szerzą uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Czyńmy pokój”.

Pod ozdobioną bombkami i łańcuchami choinką stoi minister Wieczorek, wiceministrowie i czworo harcerzy w mundurach.

Minister Nauki podziękował harcerzom za ich codzienne zaangażowanie w wypełnianiu harcerskiej służby oraz za nieustanne podtrzymywanie ponad trzydziestoletniej tradycji przekazywania światła pokoju.

- To bardzo szczytna idea, szczególnie ważna w dzisiejszych czasach – mówił minister Dariusz Wieczorek podczas uroczystości. – Potrzebny jest dzisiaj, szczególnie w naszym kraju, spokój i wzajemny szacunek. Naturalne jest, że będziemy się różnić w wielu kwestiach, natomiast ważne jest, aby pewnych norm nie przekroczyć. To, co dzisiaj dzieje się na świecie, pewnie wzbudza nasz niepokój i stanowi nowe wyzwanie dla nas wszystkich, ale naszą rolą jest łączyć, a nie dzielić – dodał.

Minister Dariusz Wieczorek złożył również świąteczne życzenia radości, spokoju oraz wytchnienia od codziennych trosk.

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju to znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Jego historia rozpoczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata znajdowało się w centrum napięć politycznych i konfliktów zbrojnych. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się malutką świeczkę. Płomień świeczki przekazywany jest w sztafecie przez skautów, a wśród nich harcerzy ZHP, do krajów na całym świecie. Od ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

{"register":{"columns":[]}}