W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Przemysław Czarnek odwiedził polskich i ukraińskich uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie

16.03.2022

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie. W trakcie wizyty spotkał się z polskimi i ukraińskimi uczniami.

Minister Przemysław Czarnek odwiedził polskich i ukraińskich uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie

Do lubelskiej szkoły zostało przyjętych już 68 uczniów z Ukrainy, którzy zostali włączeni do poszczególnych klas. Jest to jeden z możliwych modeli przyjmowania dzieci ukraińskich do polskiego systemu oświaty, drugim są oddziały przygotowawcze. Szef MEiN w trakcie rozmowy zaznaczył, że stopniowo i bardzo elastycznie wchodzimy w nową rzeczywistość, w której każdego dnia przybywa do polskiego systemu oświaty po kilkanaście tysięcy uczniów. - Dziś w systemie zostało zarejestrowane 54 tys. dzieci – dodał.

Podczas wizyty minister podziękował samorządowcom, przedstawicielom oświaty, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Podkreślił ich zaangażowanie, otoczenie uczniów wzajemną empatyczną troską oraz zaopatrzenie ukraińskich uczniów plecaki, obuwie zmienne, stroje sportowe czy niezbędne przybory szkolne.

W spotkaniu udział wzięli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Ewa Dumkiewicz-Sprawka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 6 Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie

Do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie uczęszcza obecnie 564 uczniów, realizując obowiązek szkolny w 23 oddziałach klasowych. W szkole funkcjonuje także jeden oddział przedszkolny. Od 28 lutego br. do szkoły uczęszcza 62 dziewcząt i chłopców z Ukrainy, którzy zostali włączeni do funkcjonujących klas korzystając z możliwości zwiększenia liczby uczniów w oddziałach w oparciu o znowelizowane Rozporządzenie MEiN. Dzieci z Ukrainy korzystają tam z dodatkowych godzin języka polskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.

Wideo

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}