W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwsi absolwenci Nowej Mobilności odebrali dyplomy

20.02.2024

Na Politechnice Warszawskiej odbyła się uroczysta inauguracja II edycji studiów podyplomowych Nowa Mobilność połączona z wręczeniem świadectw pierwszym absolwentom tego kierunku. W wydarzeniu uczestniczył minister nauki Dariusz Wieczorek.

Pod niebieskim banerem z napisem Nowa Mobilność stoi minister Wieczorek, mężczyzna w garniturze, mężczyzna w marynarce w kratę trzymający w ręku dyplom i kobieta w jasnej marynarce.

Potrzebujemy specjalistów z zakresu elektromobilności

Szef resortu nauki pogratulował pierwszym absolwentom studiów podyplomowych Nowa Mobilność. Kierunek został uruchomiony w ubiegłym roku przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Dyplomy odebrało 20 ekspertów i ekspertek rozwijającego się sektora zrównoważonego transportu. 

Minister Dariusz Wieczorek złożył życzenia słuchaczom rozpoczynającym studia i podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia. – Chciałbym, żeby na pozostałych uczelniach uruchamiano podobne inicjatywy, bo elektromobilność będzie się rozwijać. To już dziś jest jasne – mówił szef MNiSW. – Będziemy potrzebowali tysięcy wykształconych ludzi, jeśli chodzi o kwestię budowy samochodów elektrycznych, ich serwisu, stacji ładowania. To jest wielkie zadanie dla polskiej nauki – podkreślił.

Nowa Mobilność 

Nowa mobilność to kierunek dla osób zainteresowanych elektromobilnością, rynkiem pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania czy rozwojem zeroemisyjnych technologii. Podczas zajęć podejmowane są także zagadnienia związane z kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi oddziałującymi na uczestników rynku i interesariuszy sektora zrównoważonego transportu. 

Ukończenie studiów umożliwia uczestnikom uzyskanie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych. Na program Nowej mobilności składają się 2 semestry, 12 zjazdów, 30 przedmiotów oraz 240 godzin merytorycznej wiedzy.
 

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}