W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podwójny rekord zgłoszeń do European Rover Challenge 2018

19.04.2018

Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich ERC zarejestrowało się 65 zespołów z aż 20 krajów świata, co stawia European Rover Challenge na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Organizatorzy otrzymali dokumentację konkursową m.in. od zespołów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski, Norwegii i Meksyku. Finał zawodów odbędzie się w 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Model robota marsjańskiego obok makiety lądownika

Studenci z najlepszych uczelni technicznych świata w Starachowicach

Tradycyjnie w zawodach ERC wezmą udział studenci z najlepszych uczelni technicznych na świecie. Wśród nich znalazła się mocna reprezentacja zespołów z Polski, wywodzących się z uczelni w Białymstoku, Bydgoszczy, Chełmie, Kielcach, Częstochowie, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu.

– European Rover Challenge to dla zawodników tworzących zespoły wyjątkowa szansa na prezentację swoich możliwości i ważny krok w budowaniu ich kariery w branży kosmicznej. Dlatego cieszy nas udział w zawodach reprezentantów aż 20 krajów, prezentujących różne podejście do robotyki kosmicznej. – mówi Łukasz Wilczyński, organizator wydarzenia – Emocje podczas zawodów zapewni także wyraźniejszy niż dotychczas pokaz sił zespołów z Europy, które stanowią blisko połowę wszystkich zarejestrowanych drużyn.

Nowością tegorocznej edycji zawodów ERC jest formuła PRO, w której swoje możliwości mają zaprezentować zespoły profesjonalnie zajmujące się robotyką oraz technologiami kosmicznymi. To dodatkowe wzmocnienie roli ERC jako platformy do prezentacji i oceny możliwości rozwiązań technicznych w zadaniach inspirowanych scenariuszami misji robotycznych NASA i ESA.

ERC – inicjatywa Europejskiej Fundacji Kosmicznej 

European Rover Challenge to jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. Wydarzenie skupia wokół siebie nie tylko specjalistów z dziedziny robotyki planetarnej i konstruktorów łazików, ale także przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz sektora new-tech. ERC przyciąga szeroką publiczność zainteresowaną rozwojem nauki i nowych technologii, dla której przygotowywana jest edukacyjna strefa pokazów naukowo-technologicznych. W poprzednich edycjach wydarzenia udział wzięło ponad 70 tysięcy widzów i ponad 700 konstruktorów z całego świata.

Organizatorem ERC jest Europejska Fundacja Kosmiczna, jego współorganizatorami są Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" S.A., Powiat Starachowicki, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Mars Society Polska. Zawody zostały objęte patronatem honorowym przez Europejską Agencję Kosmiczną, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polską Agencję Kosmiczną. Wśród partnerów ERC znaleźli się do tej pory: MathWorks, DPS Software, Sinterit, Polska Sekcja IEEE oraz w charakterze partnerów wspierających: Mars Planet oraz Austriackie Forum Kosmiczne.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.12.2023 18:14 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
22.12.2023 18:14 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}