W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pogotowie przedmaturalne UMCS z fizyki

27.01.2021

Jesteś maturzystą i chcesz zdawać rozszerzoną fizykę? Potrzebujesz dodatkowych lekcji, aby uporządkować swoją wiedze? Jeśli tak, zachęcamy do skorzystania z pogotowia przedmaturalnego z fizyki. To bezpłatne zajęcia organizowane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Kula plazmowa w ciemności i tekst: "Pogotowie przedmaturalne UMCS z fizyki"

Pogotowie przedmaturalne to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Jego celem jest usystematyzowanie wiedzy uczniów i zwrócenie ich uwagi na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie, a także uzupełnienie braków.

Kurs na platformie MS Teams

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS Teams. Planowany jest cykl 8 spotkań trwających po 2,5 godziny, podzielonych na dwie części.

Zajęcia będą odbywać się w soboty, począwszy od 30 stycznia br. potrwają do 20 marca. Spotkania podzielono na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie „pogotowie przedmaturalne" na kanale facebook.

Materiały z zajęć

Udział w kursie jest bezpłatny i będzie możliwy tylko dla zapisanych użytkowników. Dla uczestników, którzy dodatkowo polubią fanpage zostanie utworzona grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć.    

Zapisy są dostępne na stronie. Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram

Harmonogram zajęć
data 9:00-10:15 10:30-11:30
30 stycznia Fizyka atomowa Mechanika I
6 lutego Mechanika II Energia I
13 lutego Energia II Drgania I
20 lutego Drgania II Elektryczność I
27 lutego Elektryczność II Magnetyzm I
6 marca Magnetyzm II Termodynamika I
13 marca Termodynamika II Optyka I
20 marca Optyka II Fizyka jądrowa
{"register":{"columns":[]}}