Programy NAWA – terminy naborów na wyjazdy, stypendia, granty
26.04.2019
Wymiana stypendialna doktorantów, program dla polonistów i kardiologów, czy wsparcie uczelni w zagranicznej promocji – to tylko niektóre konkursy, które prowadzi obecnie Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Do kiedy można składać wnioski na te i inne programy?
PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej
Termin: wnioski należy składać do 9 maja 2019 r.
Trwa nabór do II edycji Programu PROM. Jego celem jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE poprzez międzynarodową wymianę stypendialną.
Promocja Zagraniczna
Termin: wnioski należy składać do 16 maja 2019 r.
Program skierowany jest do polskich uczelni i innych jednostek systemu
szkolnictwa wyższego i nauki. Celem Programu jest wsparcie polskich instytucji akademickich i naukowych w budowaniu ich marki międzynarodowej oraz promocji
za granicą.
Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe – II nabór
Termin: wnioski należy składać do 30 maja 2019 r.
Celem Programu jest wypracowanie trwałych rozwiązań w zakresie współpracy naukowej, wdrożeniowej i dydaktycznej realizowanej w ramach międzynarodowych partnerstw akademickich.
Katamaran – Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia
Termin: wnioski należy składać do 30 maja 2019 r.
Program skierowany jest do polskich uczelni publicznych i niepublicznych, posiadających Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego. Celem Programu jest wsparcie polskich uczelni w zakresie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów kształcenia na wspólnych studiach II stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu.
Welcome to Poland
Termin: wnioski należy składać do 13 czerwca 2019 r.
8 kwietnia rozpoczął się nabór do Programu Welcome to Poland. Celem Programu jest wsparcie zdolności instytucjonalnej uczelni posiadających Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego oraz jednostek naukowych prowadzących kształcenie w obszarze obsługi zagranicznych studentów, doktorantów oraz kadry akademickiej.
Program im. Bekkera – II nabór
Termin: wnioski należy składać do 18 czerwca 2019 r.
Celem programu jest wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie
Polskie Powroty – II nabór
Termin: wnioski należy składać do 7 maja 2019 r.
Celem programu jest umożliwienie wyróżniającym się polskim naukowcom powrotu do kraju i podjęcie przez nich zatrudnienia w polskich uczelniach, instytutach naukowych lub instytutach badawczych.
Program im. prof. Walczaka
Termin: wnioski należy składać do 20 maja 2019 r.
Wspólna inicjatywa NAWA oraz Ministerstwa Zdrowia skierowana do naukowców z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii lub chorób zakaźnych. Program umożliwia wyjazdy trwające od 3 do 6 miesięcy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Wymiana bilateralna naukowców – nowe nabory
Terminy: wnioski na wymianę naukowców należy składać:
- z Republiką Federalną Niemiec do 28 czerwca 2019 r.
- z Republiką Francuską do 3 lipca 2019 r.
- z Republiką Czeską do 18 czerwca 2019 r.
Celem konkursów jest wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez partnerów z krajów partnerskich.
Program im. Ignacego Łukasiewicza
Termin: wnioski należy składać do 30 kwietnia 2019 r.
Program oferuje możliwość odbycia studiów II stopnia w trybie stacjonarnym w języku polskim w dziedzinie nauk: inżynieryjno-technicznych, rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Oferta stypendialna skierowana jest do cudzoziemców - w pierwszej kolejności obywateli państw wskazanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako priorytetowe dla Programu tj.: Angola, Etiopia, Filipiny, Indie, Indonezja, Kenia, Kolumbia, Liban, Meksyk, Mjanma, Nigeria, Palestyna, Peru, RPA, Senegal, Tanzania, Uganda, Wietnam; również do pozostałych krajów objętych Oficjalną Pomocą Rozwojową, z wyłączeniem krajów rozwijających się Europy i Azji Centralnej.
Program im. Stefana Banacha
Termin: wnioski należy składać do 30 kwietnia 2019 r.
Program oferuje cudzoziemcom możliwość odbycia studiów II stopnia w trybie stacjonarnym w języku polskim w dziedzinie nauk: inżynieryjno-technicznych, rolniczych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Program stypendialny Poland my first choice
Termin: wnioski należy składać do 15 maja 2019 r.
Celem Programu jest zachęcenie zdolnej młodzieży z niżej wymienionych krajów do podejmowania studiów na najlepszych polskich uczelniach.
Program oferuje możliwość odbycia studiów II stopnia w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych i niepublicznych na wszystkich kierunkach prowadzonych przez jednostki o najwyższym poziomie naukowym – posiadające kategorię A i A+ w ostatniej ocenie parametrycznej - podległe Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa
Termin: wnioski należy składać do 30 kwietnia 2019 r.
Celem Programu jest poprawa poziomu kwalifikacji i znajomości języka polskiego w środowiskach polonijnych poprzez stworzenie młodzieży polskiego pochodzenia możliwości odbycia studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.
O udział w Programie mogą ubiegać się osoby polskiego pochodzenia, będące obywatelami jednego z następujących państw: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry oraz państw Ameryki Południowej, Środkowej i Afryki.
Program dla studentów polonistyki i studiów polskich POLONISTA
Termin: wnioski należy składać do 30 kwietnia 2019 r.
Celem Programu jest upowszechnianie języka polskiego w świecie oraz wspieranie obcokrajowców studiujących w ramach studiów i programów polskich realizowanych w zagranicznych ośrodkach akademickich.
Program adresowany jest do studentów zagranicznych studiów polonistycznych, polonoznawczych lub programów polskich realizowanych w ramach studiów slawistycznych (w zakresie języka polskiego, kultury polskiej i wiedzy o Polsce).
Program Promocja języka polskiego
Termin: wnioski należy składać do 30 września 2019 r.
Celem Programu jest promocja języka polskiego powiązana z elementami historii i kultury Polski poprzez finansowanie przedsięwzięć budujących jakość nauczania i prestiż języka polskiego jako obcego, trwale wpływających na wizerunek Polski w świecie.
O udział w Programie mogą ubiegać się polskie uczelnie i instytucje naukowe podejmujące działania na rzecz promocji języka polskiego na poziomie akademickim.